خرید بک لینک
تور دبی
خرید توتون توتون
خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۳۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۲۰:۵۱

خريد اينترنتي نقره يك عنصر شيميايي با آرم Ag است . نقره فلزي قابل انعطاف , سفيدرنگ , درخشان و ديدني است كه ميان تمام موادسازنده , بالاترين ميزان رسانايي الكتريكي و ميان تمام فلزات بيشترين ميزان رسانايي گرمايي را دارااست . نقره در طبيعت نيز به طور خالص و نيز به طور آلياژ ارگانيك همراه با طلا و جواهرات و ديگر فلزات و نيز در بعضا سنگ‌هاي معدني يافت مي شود . بيشترين ساخت نقره دنيا تحت عنوان جانبي از استخراج مس , نيكل , سرب و روي به دست ميايد . 
نقره يك كدام از فلزات گران‌بها به شمار ميرود و بيشتر كاربردهاي آن هم ناشي از قابليت‌هاي آن تحت عنوان يك فلز گران‌بها و همينطور امكان رسانايي بالاي آن است . در سال‌هاي اخير بيشترين مصرف نقره به ترتيب در بخش صنعت ( مخصوصا صنعت هاي الكترونيك ) , ساخت جواهرات و اسباب و اثاث دكوري , ايجاد سكه و گردنبند , عكاسي و ساخت ظروف و اسباب غذاخوري بوده‌است . از ساير كاربردهاي نقره مي‌توان به ساخت آينه و دوربين , تحت عنوان كاتاليزور فرايندهاي شيميايي , ملغمه پركردن دندان و ساخت بعضي سازهاي موسيقي اشاره نمود . ضمن اين‌كه سكه‌ها و شمش‌هاي نقره براي سرمايه‌گذاري و تحت عنوان پناه امن سرمايه به‌كار ميروند . 
ايجاد جهاني نقره در سال ۲۰۱۰ بيش تر از ۲۲ هزار بدن بوده كه بيشتر از ۵ برابر ايجاد طلاست . بهاي اين فلز نيز در ماه مارس ۲۰۱۷ بيش تر از ۱۸ دلار براي هر اونس تروا معادل بيشتراز ۲ ميليون تومان براي هر كيلوگرم بوده‌است كه تقريباً يك هفتادم بهاي طلاست . در حين يكصد سال اخير بها نقره از يك پانزدهم تا يك صدم بها طلا جواهرات متغير بوده‌است . 
مكزيك با ۴۵۰۰ بدن مطرح ترين توليدكننده نقره عالم است و پرو و چين با اختلاف يه خرده بعد از آن قرار ميگيرند . در سال ۲۰۱۰ استراليا , شيلي , بوليوي , ايالات متحده , لهستان , روسيه و آرژانتين به ترتيب در رتبه‌هاي چهارم تا دهم ايجاد نقره قرار دارا هستند . در قبل از كلمه و واژه سيم براي ناميدن اين فلز استفاده مي شد . اسم لاتين اين فلز argentum است كه از ريشه هندواروپايي arg - در معناي خاكستري يا اين كه براق ميايد . نقره عنصري است فلزي با عدد اتمي ۴۷ در گروهIb و در زمان چهارم جدول تناوبي قرار دارد . جرم اتمي ۱۰۷٫۸۶۸٬ظرفيت ۱ دارنده دو ايزوتوپ استوار است بيشتر نقره جهان از معادن سنگ‌هاي مس , مس - نيكل , سرب و سرب - روي در كشورهايي زيرا مكزيك , پرو , چين , استراليا , شيلي و بوليوي به دست مي آيد . ساخت جهاني نقره در سال ۲۰۱۰ بيش تر از ۲۲ هزار بدن ( ۷۳۵٫۹ ميليون اونس تروا ) بوده كه بيشتر از ۵ برابر ايجاد طلاست و ارتقاء ۲٫۵ درصدي را نسبت به سال قبلي نشان ميدهد . البته كل عرضه نقره در جهان ۱۰۵۶ ميليون اونس بوده كه ساير آن به بازيافت نقره ( حدود ۲۱۵ ميليون اونس ) و فروش نقره بوسيله دولت‌ها و اشخاص مربوط ميگردد . 
بهاي نقره در ماه مارس ۲۰۱۴ بيشتراز ۲۱ دلار براي هر اونس تروا معادل بيش تر از ۲ ميليون تومان براي هر كيلوگرم بوده‌است كه تقريباً يك پنجاه‌وهشتم بها طلاست . در زمان يكصد سال اخير ارزش نقره از يك پانزدهم تا يك صدم طلا و جواهرات متغير بوده‌است . 
نقره هم همانند ديگر فلزات گران‌بها به دليل عرضه و تقاضاهاي مرتبط با سرمايه‌گذاري نوسانات شديد را تجربه كرده‌است . بها نقره در اوايل ده سال ۱۹۷۰ كمتر از دو دلار براي هر اونس بود البته در سال ۱۹۸۰ تا ۴۹ . ۹۵ دلار براي هر اونس پروش يافت . بعد به كمتر از ۱۰ دلار كاهش پيدا كرده و در زمان ده سال ۱۹۹۰ عمدتاً در بها ۴ تا ۶ دلار خريد و فروش مي شد . در سال ۲۰۰۷ ارزش نقره بعد از حدود دو ده سال مجدد دورقمي شد و در سال‌هاي بعداز آن با يك رويش پر سرعت تا بها ۴۹ . ۷۶ دلار در آوريل ۲۰۱۱ ارتقاء يافت . از سال ۲۰۱۲ بها نقره مجدد كاهش يافت و ميانگين ارزش آن در سال ۲۰۱۳ به ۲۳ . ۷۹ دلار رسيده و در مارس ۲۰۱۴ بيشتراز ۲۱ دلار براي هر اونس داد و ستد مي شود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۶ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۵:۵۳

خريد اينترنتي نقرهدرطول روز ۵ روز شنبه در ۲۷ مارس سال ۱۹۸۰ , ارزش نقره به يك دفعه سقوط كرد و اين نزول قيمت به حدي رسيد كه وحشت همگاني بين سرمايه گذاران توليد كرده و اين تغيير و تحول حتي‌د‌ر ديگر كالاها هم تاثير منفي گذاشت . به همين خاطر , اين روز را در مورخ تحت عنوان «۵ روز شنبه نقره اي» ثبت كرده اند . 
استفاده از نقره در شيشه هاي خودرو 

از‌آن‌جا‌كه نقره يكي‌از شايسته ترين فلزهاي رساناي گرماست از آن براي خطوطي كه در شيشه هاي عقب خودرو ميبينيد , استفاده ميگردد . نقش اين خطوط گرم كردن شيشه در روزهاي سرد زمستاني است تا از يخ زدن آن پيشگيري نمايد . 
نقره از كجا به دست مي آيد؟ 
منبع حساس و بزرگ استخراج نقره در مملكت مكزيك و پرو واقع شده‌است . ايالت متحده ايالات متحده , كانادا , روسيه , چين و استراليا هم ديگر توليدكننده هاي بزرگ نقره در دنيا به شمار ميروند . 
نقره در خوراك 

نقره به طور خالص براي تن ضرري ندارد و مي توان از آن براي تزئين غذاهاي استفاده كرد . در سرزمين هند , بعضي از غذاها با يك صفحه نازك از نقره كه به «ورق» موسوم است , تزئين مي‌شوند . 
آيا ميدانيد فضانوردان به چه شكل آب خالص مي نوشند؟ 
بعداز انجام ۲۳ روش متعدد براي تصفيه آب , ناسا , نقره را تحت عنوان عنصر داراي اهميت تصفيه آب در پايانه فضايي برگزيد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۴:۲۲

دوشنبه 23 آذر 1394 خريد اينترنتي نقره سبك زندگيتاريخچه انگشترانگشتر  پيشينه اي نامعلوم دارد به طوريكه به طور قطع مشخص نيست از چه زماني مورد استفاده قرار گرفته است.
شواهد نشان مي دهد كه انگشتر، از مصر باستان، در پي تكامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادي كه مُهرهاي برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار مي گرفتند. مقامات بالاي حكومت نيز با اعطاي انگشترشان به نماينده هاشان، براي اجراي فرامينشان، اختيار تام مي دادند كه در تورات نيز به نمونه اي از اين عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد». به احتمال زياد، تغيير و تحوّل انگشتر خاتم و تبديل شدن آن به يكي از آلات زينتي نيز در مصر باستانْ رخ داده است. زنان ثروتمند مصري، انگشترهايي از طلا، دست مي كردند و زنان طبقه پايين نيز از انگشترهايي با قيمت هاي ارزان تر، از جنس نقره، بُرنز، شيشه يا سفال هاي رنگي استفاده مي كردند.
يونانيان و رومي ها در ساخت انگشترهاي زينتي، بيش از ديگر تمدن ها دقت و ظريف كاري به خرج داده اند. بين سال هاي 31 تا 449 قبل از ميلاد، در روم باستان، شهروندان، فقط از انگشترهاي آهني استفاده مي كردند. استفاده از انگشتر، براي برده ها ممنوع بود. با شروع دوره امپراتوري (حدود 31 قبل از ميلاد)، تمامي اين قوانين تغيير كردند يا كنار گذاشته شدند. انگشترهاي طلا نيز رواج يافتند و قانون، حق استفاده از انگشترهاي طلا را كه در درجه اوّل، محدود به سفيران كبير مي شد، تغيير داده، به اعضاي رسمي مجلس سنا، كنسول ها و افسران ارشد دولت نيز داده شد.براي نظارت دقيق به استفاده از انگشتر، قوانين گوناگوني در روم باستان (بعد از سال 31 قبل از ميلاد)، به تصويب رسيد. پِليني (pliny)، در كتاب «تاريخ طبيعي» مي گويد: «انگشتر، اوّلين بار در اساطير يوناني، وارد شده است. وقتي كه «پرومتئوس (پروميته)» جرئت پيدا مي كند تا آتش را براي استفاده زميني ها از آسمان بدزدد. به خاطر اين خطاي عمدي، «زئوس»، خداي خدايان، او را به مدّت سي هزار سال، به قلّه كوه «كاوكازوس (قفقاز)»، مي بندد. در اين مدّت، كركسي از جگرش او را غذا مي داد. بعد از سال ها تلاش و كوشش، پرومتئوس، موفّق به كندن قسمتي از صخره اي كه زنجير به آن بسته شده بود مي شود و خود را از اسارتْ نجات مي دهد. سرانجام، زئوس نيز دلش نرم مي شود و پرومتئوس را از زنجيرها رهايي مي بخشد؛ ولي براي اين كه پرومتئوس ديگر بي حرمتي نكند، زئوس به او دستور مي دهد كه حلقه اي از زنجير خود را در انگشتش فرو كند».با اين كه داستان پليني، افسانه به نظر مي رسد، ولي با وجود اين، در آداب و رسوم، جايگاه ويژه اي پيدا كرده است. جيمز مك كارگي مي نويسد: «وقتي كه يك برده رومي، آزاد مي شد، همراه آزادي اش يك كلاه، يك جليقه و يك انگشتر آهني هديه مي گرفت. برده ها كه با زنجيرهاي قفقازي بسته مي شدند، وقتي آزاد مي شدند، مجبور بودند كه به عنوان نشانه پرومتئوس، حلقه اي از آن زنجير را در دست خود، حفظ كنند. برده ها هرگز مجاز به استفاده از انگشتر طلا نبودند».
رومي ها، تنها از انگشتر براي تعيين طبقه اجتماعي استفاده نمي كردند؛ بلكه از آن براي ازدواج نيز استفاده مي كردند. طي مراسم نامزدي، داماد، يك انگشتر ساده آهني به نشانه تعهّد و توانايي مالي براي حمايت از عروس، به خانواده عروس مي داد. مراسم نامزدي كه به طور ساده اي برگزار مي شد، بسيار مهم تر از مراسم ازدواج قلمداد مي شد و ارزش والايي داشت. ايين مسيحيت نيز بعدها اين سنّت را به عنوان بخشي از مراسم ازدواج پذيرفت.
در ميان بت پرستان باستان نيز به هنگام ازدواج، داماد، ريسماني را به مچ دست و مچ پاي عروس، به نشانه در بند كشيدن روح عروس و كنترل روح او مي بستند.
در تاريخ، داستان هاي زيادي نيز از نيروي سحرآميز انگشتر، نقل شده است. حضرت سليمان، انگشتري داشت كه او را هر روز ظهر به جايي در آسمان مي برد كه مي توانست اسرار زمين را بشنود. همچنين در داستاني ديگر چنين آمده است كه حضرت سليمان، روي انگشترش، نگيني داشت كه تصوير هر كسي و هر جايي را كه مي خواست ببيند، مثل ايينه، به او نشان مي داد و از آن در قضاوت هايش بين مردم استفاده مي كرد. در داستان ديگري نيز آمده است كه بعدها اين انگشتر، به دست ساحران يهودي مي افتد كه به وسيله آن، شيطان را از بيني بيمارها بيرون مي كشيدند.
درباره نيروي شفابخش انگشترها، از پزشك معروف يوناني، گالن كه در قرن دوم بعد از ميلاد مي زيست نوشته هايي بر جاي مانده است. وي از طلسم هاي سبز يشمي پادشاهان مصري نام مي برد كه طرحي از اژدهايي داشتند كه به وسيله اشعه هاي نور، احاطه شده بود.گالن، بر اين عقيده بود كه اين طلسم ها داروي بسيار مؤثر و شفابخشي براي بيماري هاي سوء هاضمه بودند و از چند انگشتر پزشكي نيز نام مي برند، از جمله انگشترهاي پادشاهي كه به انگشترهاي «عضله» معروف بودند و عقيده بر اين داشتند كه اين انگشترها دردهاي گرفتگي و ناراحتي هاي عضله را شفا مي دهد.پادشاه انگلستان، ادوارد، در قرن يازدهم بعد از ميلاد، انگشترهاي شفادهنده را ترويج داد. داستان از اين قرار است كه روزي ادوارد، با مسافر پيري مواجه مي شود كه هيچ پولي نداشت. مسافر پير، «آپوستين جان»، لباس مبدّل بر تن داشت. مسافر پير، انگشتر پادشاه را گرفته، بعد از اين كه دعاي خير براي او مي كند، انگشتر را به او برمي گرداند و به او مي گويد كه نيروي شفابخشي به انگشتر او داده است. از آن زمان، تا زمان ملكه «مري اوّل» كه در قرن شانزدهم بعد از ميلاد مي زيست، در روز جمعه قبل از عيد پاك، به راز و نياز مشغول مي شدند و انگشتر را بين مردم پخش مي كردند و عقيده داشتند كه با اين كار، از شرّ بيماري ها رهايي پيدا مي كنند.
ترويج انگشتر ازدواج از روم باستان آغاز شد. در حقيقت، امروزه داستان حلقه نامزدي در روم باستان، مي تواند براي ما آموزنده باشد. همان گونه كه پيش تر بحث شد، حلقه نامزدي در ابتدا، حلقه اي ساده از آهن بود كه بعدها به حلقه هاي طلايي و زينتي تغيير يافت. در دائرة المعارف «بريتانيكا» آمده است: «بخشيدن يك حلقه براي برجسته كردن مراسم نامزدي يك سنّت رومي كهن است». حلقه، احتمالاً يك عهد و پيماني بوده است كه طرفين بايد به آن وفادار مي شدند و به آن عمل مي كردند. در زمان پليني (سال هفتادِ پيش از ميلاد) هنوز حلقه، يك سنّت پسنديده و مثبت در بين مردم بوده و استفاده از حلقه هاي آهني در اين گونه مراسم ها، رايج بوده است، بويژه در مراسم ازدواج. اين گونه استفاده از حلقه ازدواج كه همراه با تعهّد طرفين بود، توسط كليسا، ازهمان زمان، پذيرفته شد و از قرن يازدهم ميلادي، دعاي خير و اوراد خاص آن نيز به مراسم اضافه گرديد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۶:۱۶

خريد اينترنتي نقره

از ريشه و تاريخچه انگشتر چه مي دانيد؟اَنگُشتَر يا حَلقهٔ دست نواري معمولاً از جنس فلز است كه معمولاً به عنوان زينت به‌دور انگشتان دست قرار مي‌گيرد.انگشتر كه به انگشت مي‌شود يكي از نمادين‌ترين جواهر آلات است زيرا بعضي از انگشترها حلقه ازدواج هستند و بعضي از انگشترها ميراث خانوادگي اشخاصند كه از مادر يا پدر آنها به ارث رسيده‌است.حلقه‌هاي ويژه انگشت دست را انگشتر نيز مي‌گويند.حلقه‌هاي زينتي ديگري براي بازو يا گردن نيز وجود دارد. برخي از انگشترها بسيار بزرگ و درشت هستند كه براي دستان ظريف و كوچك مناسب نيست. اما افرادي با انگشتان كشيده در انتخاب مدل انگشتر آزادند.انگشتر فيروزه نيشابوري مردانه سوال مهمي كه در اينجا مطرح مي باشد اين است كه:انگشتر از كجا به وجود آمد و ريشه ي آن از كجاست؟آيا انگشتر همان گردنبند است كه به مرور زمان جهت حمل آسان و زيبايي به دست آمده است و به انگشتر تبديل شده است؟داستان انگشتر، تا اندازه اي شبيه خود انگشتر است؛ نه شروعي معين دارد و نه پاياني مشخص. هيچ كس نمي تواند به طور قطع بگويد كه انگشتر، از چه زماني مورد استفاده قرار گرفته است. به نظر مي رسد كه انگشتر، از مصر باستان، در پي تكامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادي كه مُهرهاي برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار مي گرفتند. مقامات بالاي حكومت نيز با اعطاي انگشترشان به نماينده هايشان، براي اجراي فرامينشان، اختيار تام مي دادند كه در تورات نيز به نمونه اي از اين عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد».به احتمال زياد، تغيير و تحوّل انگشتر خاتم و تبديل شدن آن به يكي از آلات زينتي نيز در مصر باستانْ رخ داده است.زنان ثروتمند مصري، انگشترهايي از طلا، دست مي كردند و زنان طبقه پايين نيز از انگشترهايي با قيمت هاي ارزان تر، از جنس نقره، بُرنز، شيشه يا سفال هاي رنگي استفاده مي كردند.يونانيان و رومي ها در ساخت انگشترهاي زينتي، بيش از ديگر تمدن ها دقت و ظريف كاري به خرج داده اند. بين سال هاي ۳۱ تا ۴۴۹ قبل از ميلاد، در روم باستان، شهروندان، فقط از انگشترهاي آهني استفاده مي كردند.جالب اين قسمت كه استفاده از انگشتر، براي برده ها ممنوع بود.با شروع دوره امپراتوري (حدود ۳۱ قبل از ميلاد)، تمامي اين قوانين تغيير كردند يا كنار گذاشته شدند. انگشترهاي طلا نيز رواج يافتند و قانون، حق استفاده از انگشترهاي طلا را كه در درجه اوّل، محدود به سفيران كبير مي شد، تغيير داده، به اعضاي رسمي مجلس سنا، كنسول ها و افسران ارشد دولت نيز داده شد.براي نظارت دقيق به استفاده از انگشتر، قوانين گوناگوني در روم باستان (بعد از سال ۳۱ قبل از ميلاد)، به تصويب رسيد.پِليني (pliny)، در كتاب «تاريخ طبيعي»مي گويد: «انگشتر، اوّلين بار در اساطير يوناني، وارد شده است.وقتي كه «پرومتئوس (پروميته)» جرئت پيدا مي كند تا آتش را براي استفاده زميني ها از آسمان بدزدد. به خاطر اين خطاي عمدي، «زئوس»، خداي خدايان، او را به مدّت سي هزار سال، به قلّه كوه «كاوكازوس (قفقاز)»، مي بندد. در اين مدّت، كركسي از جگرش او را غذا مي داد.بعد از سال ها تلاش و كوشش، پرومتئوس، موفّق به كندن قسمتي از صخره اي كه زنجير به آن بسته شده بود مي شود و خود را از اسارتْ نجات مي دهد.سرانجام، زئوس نيز دلش نرم مي شود و پرومتئوس را از زنجيرها رهايي مي بخشد؛ ولي براي اين كه پرومتئوس ديگر بي حرمتي نكند، زئوس به او دستور مي دهد كه حلقه اي از زنجير خود را در انگشتش فرو كند».با اين كه داستان پليني، افسانه به نظر مي رسد، ولي با وجود اين، در آداب و رسوم، جايگاه ويژه اي پيدا كرده است. جيمز مك كارگي مي نويسد: «وقتي كه يك برده رومي، آزاد مي شد، همراه آزادي اش يك كلاه، يك جليقه و يك انگشتر آهني هديه مي گرفت.برده ها كه با زنجيرهاي قفقازي بسته مي شدند، وقتي آزاد مي شدند، مجبور بودند كه به عنوان نشانه پرومتئوس، حلقه اي از آن زنجير را در دست خود، حفظ كنند. برده ها هرگز مجاز به استفاده از انگشتر طلا نبودند».رومي ها، تنها از انگشتر براي تعيين طبقه اجتماعي استفاده نمي كردند؛ بلكه از آن براي ازدواج نيز استفاده مي كردند. طي مراسم نامزدي، داماد، يك انگشتر ساده آهني به نشانه تعهّد و توانايي مالي براي حمايت از عروس، به خانواده عروس مي داد. مراسم نامزدي كه به طور ساده اي برگزار مي شد، بسيار مهم تر از مراسم ازدواج قلمداد مي شد و ارزش والايي داشت. آيين مسيحيت نيز بعدها اين سنّت را به عنوان بخشي از مراسم ازدواج پذيرفت.در ميان بت پرستان باستان نيز به هنگام ازدواج، داماد، ريسماني را به مچ دست و مچ پاي عروس، به نشانه در بند كشيدن روح عروس و كنترل روح او مي بستند.در تاريخ، داستان هاي زيادي نيز از نيروي سحرآميز انگشتر، نقل شده است.حضرت سليمان، انگشتري داشت كه او را هر روز ظهر به جايي در آسمان مي برد كه مي توانست اسرار زمين را بشنود. همچنين در داستاني ديگر چنين آمده است كه حضرت سليمان، روي انگشترش، نگيني داشت كه تصوير هر كسي و هر جايي را كه مي خواست ببيند، مثل ايينه، به او نشان مي داد و از آن در قضاوت هايش بين مردم استفاده مي كرد. در داستان ديگري نيز آمده است كه بعدها اين انگشتر، به دست ساحران يهودي مي افتد كه به وسيله آن، شيطان را از بيني بيمارها بيرون مي كشيدند.درباره نيروي شفابخش انگشترها، از پزشك معروف يوناني، گالن كه در قرن دوم بعد از ميلاد مي زيست نوشته هايي بر جاي مانده است. وي از طلسم هاي سبز يشمي پادشاهان مصري نام مي برد كه طرحي از اژدهايي داشتند كه به وسيله اشعه هاي نور، احاطه شده بود.گالن، بر اين عقيده بود كه اين طلسم ها داروي بسيار مؤثر و شفابخشي براي بيماري هاي سوء هاضمه بودند و از چند انگشتر پزشكي نيز نام مي برند، از جمله انگشترهاي پادشاهي كه به انگشترهاي «عضله» معروف بودند و عقيده بر اين داشتند كه اين انگشترها دردهاي گرفتگي و ناراحتي هاي عضله را شفا مي دهد.پادشاه انگلستان، ادوارد، در قرن يازدهم بعد از ميلاد، انگشترهاي شفادهنده را ترويج داد. داستان از اين قرار است كه روزي ادوارد، با مسافر پيري مواجه مي شود كه هيچ پولي نداشت. مسافر پير، «آپوستين جان»، لباس مبدّل بر تن داشت. مسافر پير، انگشتر پادشاه را گرفته، بعد از اين كه دعاي خير براي او مي كند، انگشتر را به او برمي گرداند و به او مي گويد كه نيروي شفابخشي به انگشتر او داده است. از آن زمان، تا زمان ملكه «مري اوّل» كه در قرن شانزدهم بعد از ميلاد مي زيست، در روز جمعه قبل از عيد پاك، به راز و نياز مشغول مي شدند و انگشتر را بين مردم پخش مي كردند و عقيده داشتند كه با اين كار، از شرّ بيماري ها رهايي پيدا مي كنند.ترويج انگشتر ازدواج از روم باستان آغاز شد.در حقيقت، امروزه داستان حلقه نامزدي در روم باستان، مي تواند براي ما آموزنده باشد. همان گونه كه پيش تر بحث شد، حلقه نامزدي در ابتدا، حلقه اي ساده از آهن بود كه بعدها به حلقه هاي طلايي و زينتي تغيير يافت. در دائره المعارف «بريتانيكا» آمده است: «بخشيدن يك حلقه براي برجسته كردن مراسم نامزدي يك سنّت رومي كهن است».حلقه، احتمالاً يك عهد و پيماني بوده است كه طرفين بايد به آن وفادار مي شدند و به آن عمل مي كردند. در زمان پليني (سال هفتادِ پيش از ميلاد) هنوز حلقه، يك سنّت پسنديده و مثبت در بين مردم بوده و استفاده از حلقه هاي آهني در اين گونه مراسم ها، رايج بوده است، بويژه در مراسم ازدواج. اين گونه استفاده از حلقه ازدواج كه همراه با تعهّد طرفين بود، توسط كليسا، از همان زمان، پذيرفته شد و از قرن يازدهم ميلادي، دعاي خير و اوراد خاص آن نيز به مراسم اضافه گرديد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۲:۴۰

دوشنبه دستبند نقره 23 آذر 1394 سبك زندگيتاريخچه انگشترانگشتر  پيشينه اي نامعلوم دارد به طوريكه به طور قطع مشخص نيست از چه زماني مورد استفاده قرار گرفته است.
شواهد نشان مي دهد كه انگشتر، از مصر باستان، در پي تكامل «مُهر» سرچشمه گرفته باشد؛ چون مُهرها نشانه قدرت بودند، افرادي كه مُهرهاي برجسته و انگشتر خاتم «مُهر» داشتند، به عنوان اشخاص قدرتمند و بانفوذ، مورد احترام مردم قرار مي گرفتند. مقامات بالاي حكومت نيز با اعطاي انگشترشان به نماينده هاشان، براي اجراي فرامينشان، اختيار تام مي دادند كه در تورات نيز به نمونه اي از اين عمل، اشاره شده است: «سپس فراهه، انگشترش را درآورد و به جوزف داد». به احتمال زياد، تغيير و تحوّل انگشتر خاتم و تبديل شدن آن به يكي از آلات زينتي نيز در مصر باستانْ رخ داده است. زنان ثروتمند مصري، انگشترهايي از طلا، دست مي كردند و زنان طبقه پايين نيز از انگشترهايي با قيمت هاي ارزان تر، از جنس نقره، بُرنز، شيشه يا سفال هاي رنگي استفاده مي كردند.
يونانيان و رومي ها در ساخت انگشترهاي زينتي، بيش از ديگر تمدن ها دقت و ظريف كاري به خرج داده اند. بين سال هاي 31 تا 449 قبل از ميلاد، در روم باستان، شهروندان، فقط از انگشترهاي آهني استفاده مي كردند. استفاده از انگشتر، براي برده ها ممنوع بود. با شروع دوره امپراتوري (حدود 31 قبل از ميلاد)، تمامي اين قوانين تغيير كردند يا كنار گذاشته شدند. انگشترهاي طلا نيز رواج يافتند و قانون، حق استفاده از انگشترهاي طلا را كه در درجه اوّل، محدود به سفيران كبير مي شد، تغيير داده، به اعضاي رسمي مجلس سنا، كنسول ها و افسران ارشد دولت نيز داده شد.براي نظارت دقيق به استفاده از انگشتر، قوانين گوناگوني در روم باستان (بعد از سال 31 قبل از ميلاد)، به تصويب رسيد. پِليني (pliny)، در كتاب «تاريخ طبيعي» مي گويد: «انگشتر، اوّلين بار در اساطير يوناني، وارد شده است. وقتي كه «پرومتئوس (پروميته)» جرئت پيدا مي كند تا آتش را براي استفاده زميني ها از آسمان بدزدد. به خاطر اين خطاي عمدي، «زئوس»، خداي خدايان، او را به مدّت سي هزار سال، به قلّه كوه «كاوكازوس (قفقاز)»، مي بندد. در اين مدّت، كركسي از جگرش او را غذا مي داد. بعد از سال ها تلاش و كوشش، پرومتئوس، موفّق به كندن قسمتي از صخره اي كه زنجير به آن بسته شده بود مي شود و خود را از اسارتْ نجات مي دهد. سرانجام، زئوس نيز دلش نرم مي شود و پرومتئوس را از زنجيرها رهايي مي بخشد؛ ولي براي اين كه پرومتئوس ديگر بي حرمتي نكند، زئوس به او دستور مي دهد كه حلقه اي از زنجير خود را در انگشتش فرو كند».با اين كه داستان پليني، افسانه به نظر مي رسد، ولي با وجود اين، در آداب و رسوم، جايگاه ويژه اي پيدا كرده است. جيمز مك كارگي مي نويسد: «وقتي كه يك برده رومي، آزاد مي شد، همراه آزادي اش يك كلاه، يك جليقه و يك انگشتر آهني هديه مي گرفت. برده ها كه با زنجيرهاي قفقازي بسته مي شدند، وقتي آزاد مي شدند، مجبور بودند كه به عنوان نشانه پرومتئوس، حلقه اي از آن زنجير را در دست خود، حفظ كنند. برده ها هرگز مجاز به استفاده از انگشتر طلا نبودند».
رومي ها، تنها از انگشتر براي تعيين طبقه اجتماعي استفاده نمي كردند؛ بلكه از آن براي ازدواج نيز استفاده مي كردند. طي مراسم نامزدي، داماد، يك انگشتر ساده آهني به نشانه تعهّد و توانايي مالي براي حمايت از عروس، به خانواده عروس مي داد. مراسم نامزدي كه به طور ساده اي برگزار مي شد، بسيار مهم تر از مراسم ازدواج قلمداد مي شد و ارزش والايي داشت. ايين مسيحيت نيز بعدها اين سنّت را به عنوان بخشي از مراسم ازدواج پذيرفت.
در ميان بت پرستان باستان نيز به هنگام ازدواج، داماد، ريسماني را به مچ دست و مچ پاي عروس، به نشانه در بند كشيدن روح عروس و كنترل روح او مي بستند.
در تاريخ، داستان هاي زيادي نيز از نيروي سحرآميز انگشتر، نقل شده است. حضرت سليمان، انگشتري داشت كه او را هر روز ظهر به جايي در آسمان مي برد كه مي توانست اسرار زمين را بشنود. همچنين در داستاني ديگر چنين آمده است كه حضرت سليمان، روي انگشترش، نگيني داشت كه تصوير هر كسي و هر جايي را كه مي خواست ببيند، مثل ايينه، به او نشان مي داد و از آن در قضاوت هايش بين مردم استفاده مي كرد. در داستان ديگري نيز آمده است كه بعدها اين انگشتر، به دست ساحران يهودي مي افتد كه به وسيله آن، شيطان را از بيني بيمارها بيرون مي كشيدند.
درباره نيروي شفابخش انگشترها، از پزشك معروف يوناني، گالن كه در قرن دوم بعد از ميلاد مي زيست نوشته هايي بر جاي مانده است. وي از طلسم هاي سبز يشمي پادشاهان مصري نام مي برد كه طرحي از اژدهايي داشتند كه به وسيله اشعه هاي نور، احاطه شده بود.گالن، بر اين عقيده بود كه اين طلسم ها داروي بسيار مؤثر و شفابخشي براي بيماري هاي سوء هاضمه بودند و از چند انگشتر پزشكي نيز نام مي برند، از جمله انگشترهاي پادشاهي كه به انگشترهاي «عضله» معروف بودند و عقيده بر اين داشتند كه اين انگشترها دردهاي گرفتگي و ناراحتي هاي عضله را شفا مي دهد.پادشاه انگلستان، ادوارد، در قرن يازدهم بعد از ميلاد، انگشترهاي شفادهنده را ترويج داد. داستان از اين قرار است كه روزي ادوارد، با مسافر پيري مواجه مي شود كه هيچ پولي نداشت. مسافر پير، «آپوستين جان»، لباس مبدّل بر تن داشت. مسافر پير، انگشتر پادشاه را گرفته، بعد از اين كه دعاي خير براي او مي كند، انگشتر را به او برمي گرداند و به او مي گويد كه نيروي شفابخشي به انگشتر او داده است. از آن زمان، تا زمان ملكه «مري اوّل» كه در قرن شانزدهم بعد از ميلاد مي زيست، در روز جمعه قبل از عيد پاك، به راز و نياز مشغول مي شدند و انگشتر را بين مردم پخش مي كردند و عقيده داشتند كه با اين كار، از شرّ بيماري ها رهايي پيدا مي كنند.
ترويج انگشتر ازدواج از روم باستان آغاز شد. در حقيقت، امروزه داستان حلقه نامزدي در روم باستان، مي تواند براي ما آموزنده باشد. همان گونه كه پيش تر بحث شد، حلقه نامزدي در ابتدا، حلقه اي ساده از آهن بود كه بعدها به حلقه هاي طلايي و زينتي تغيير يافت. در دائرة المعارف «بريتانيكا» آمده است: «بخشيدن يك حلقه براي برجسته كردن مراسم نامزدي يك سنّت رومي كهن است». حلقه، احتمالاً يك عهد و پيماني بوده است كه طرفين بايد به آن وفادار مي شدند و به آن عمل مي كردند. در زمان پليني (سال هفتادِ پيش از ميلاد) هنوز حلقه، يك سنّت پسنديده و مثبت در بين مردم بوده و استفاده از حلقه هاي آهني در اين گونه مراسم ها، رايج بوده است، بويژه در مراسم ازدواج. اين گونه استفاده از حلقه ازدواج كه همراه با تعهّد طرفين بود، توسط كليسا، ازهمان زمان، پذيرفته شد و از قرن يازدهم ميلادي، دعاي خير و اوراد خاص آن نيز به مراسم اضافه گرديد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۰ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۰۲:۳۱

دستبند نقره

يك كابوس‌گير كابوس‌گير ( به لهجه اوجيبوايي : asabikeshiinh به معناي عنكبوت يا اين كه bawaajige nagwaagan به معناي دام خواب , مساوي انگليسي : Dreamcatcher ) در فرهنگ و تمدن سرخپوستان اوجيبوايي ( از اوليه اقوام مستقر در ايالات متحده ) اسم وسيله‌اي ساخته شده با دست است كه از حلقه‌اي ساخته‌شده از شاخهٔ درخت بيد درست شده كه توري به صورت تارعنكبوت را داخل آن مي‌بافند . بعد از آن آن را با اشياي فردي و مقدسي همچون لبريز و مهره تزئين كرده و در درون تيپي يا اين كه بالاي گهوارهٔ نوپا آويزانش مي كنند . 
در اعتقاد و باور اين مردمان هوا از رويا و كابوس آكنده است . پس با معلق كردن اين ساخته , روياهاي عالي از داخل شكاف مركزي كابوس‌گير عبور كرده و به شخص خفته مي‌رسند و كابوس‌ها در تارهاي آن به‌دام افتاده و با طلوع خورشيد نابود ميشوند . [۱]

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۸ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۲۲:۳۶

دستبند نقره

يك كابوس‌گير كابوس‌گير ( به لهجه اوجيبوايي : asabikeshiinh به معناي عنكبوت يا اين كه bawaajige nagwaagan به معناي دام خواب , مساوي انگليسي : Dreamcatcher ) در فرهنگ و تمدن سرخپوستان اوجيبوايي ( از اوليه اقوام مستقر در ايالات متحده ) اسم وسيله‌اي ساخته شده با دست است كه از حلقه‌اي ساخته‌شده از شاخهٔ درخت بيد درست شده كه توري به صورت تارعنكبوت را داخل آن مي‌بافند . بعد از آن آن را با اشياي فردي و مقدسي همچون لبريز و مهره تزئين كرده و در درون تيپي يا اين كه بالاي گهوارهٔ نوپا آويزانش مي كنند . 
در اعتقاد و باور اين مردمان هوا از رويا و كابوس آكنده است . پس با معلق كردن اين ساخته , روياهاي عالي از داخل شكاف مركزي كابوس‌گير عبور كرده و به شخص خفته مي‌رسند و كابوس‌ها در تارهاي آن به‌دام افتاده و با طلوع خورشيد نابود ميشوند . [۱]

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۷ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۰۲:۳۰

 روز دستبند نقره مقاومت اونس برابر عوامل كاهشي بود. اونس در حالي در اين روز با كمك جهش 3 درصدي بهاي نفت خام با 2 دلار رشد به قيمت 1230 دلار رسيد كه در همين روز بازارهاي سهام آسيا به اوج 2 ساله رفتند.اولين روز هفته، روز مقاومت اونس برابر عوامل كاهشي بود. اونس در حالي در اين روز با كمك جهش 3 درصدي بهاي نفت خام با 2 دلار رشد به قيمت 1230 دلار رسيد كه در همين روز بازارهاي سهام آسيا به اوج 2 ساله رفتند.ماه ميلادي مه، ماه بسيار پرافت‌و‌خيزي براي فلز زرد بوده است. در حالي كه هفته اول اين ماه، سقوط بيش از 3 درصدي بهاي اونس طلا را در پي داشت، هفته دوم، هفته ثبات قيمت نهايي و بازدهي صفر بود. با اين همه هفته سوم هفته رشد 3/ 2 درصدي شد تا بازارها به هفته چهارم خوش‌بين باشند. اونس طلا كه دو هفته پيش روي قيمت 1228 دلار ايستاده بود، هفته گذشته تا قيمت 1256 دلار رشد كرد. دليل اين رشد كه اونس را در مقطعي از مرز 1260 دلار هم گذراند، تنش‌هاي وابسته به كاخ‌سفيد و تضعيف دلار ايالات‌متحده بود. اين روند باعث شده، كارشناسان حرفه‌اي و سرمايه‌گذاران خرد به روند هفته آخر ماه پنجم سال 2017 اميد داشته باشند، اما پيش از شروع هفته جديد، مرور هفته جذاب گذشته كمك‌كننده است. 
شروع خوب
اولين روز هفته، روز مقاومت اونس برابر عوامل كاهشي بود. اونس در حالي در اين روز با كمك جهش 3 درصدي بهاي نفت خام با 2 دلار رشد به قيمت 1230 دلار رسيد كه در همين روز بازارهاي سهام آسيا به اوج 2 ساله رفتند. اونس طلا در روزي كه شاخص‌هاي سهام رشد داشتند، تحت حمايت تعديل روند هفته قبل، شناسايي سود معامله‌گران، افت دلار و رشد بهاي نفت خام تا قيمت 1237 دلار رشد كرد، اما در نهايت با افزايش فروش‌ها در قيمت‌هاي بالاتر، روي مرز 1230 دلار ايستاد. عوامل خارجي‌اي كه دوشنبه حامي طلا بودند، به رشد نقره هم كمك كردند. پايگاه اينترنتي كيتكو در گزارش جمع‌بندي روز دوشنبه خود مهم‌ترين اتفاق را ادامه رشد بهاي نفت توصيف كرد: «مهم‌ترين جنبه بازار دوشنبه، ادامه جهش بهاي نفت خام است. گزارش‌ها نشان مي‌دهد عربستان سعودي و روسيه بر سر تمديد توافق كاهش توليد نفت اوپك براي 9 ماه ديگر موافقت كرده‌اند.» يك اتفاق جالب ديگر در بازارهاي دوشنبه، بي‌توجهي بازارها به آزمايش روز يكشنبه موشك بالستيك در كره‌شمالي و آلوده شدن بيش از 200 هزار رايانه به يك باج‌‌افزار در حدود 150 كشور جهان بود. اين باج‌افزار كار برخي از كسب‌و‌كارها يا سازمان‌هاي ملي و بين‌المللي را مختل كرده است.
 
ادامه رشد
سه‌شنبه، خبر درخواست ترامپ از رئيس سابق «اف‌بي‌آي»‌ براي بستن پرونده ارتباط مقام‌هاي كاخ سفيد با روسيه، جنجالي شد تا بازارهاي اين روز و روزهاي بعد تحت‌تاثير تحولات آمريكايي باشند. براساس گزارش‌ها، دونالد ترامپ از جيمز كومي، رئيس اف‌بي‌آي خواسته بوده تحقيقات درباره پيوند ميان مايكل فلين، مشاور پيشين امنيت ملي كاخ سفيد و روسيه را پايان دهد. اين گزارش‌ها بر مبناي گفته‌هاي منبعي است كه يادداشتي از كومي را ديده است. اين خبر يك هفته پس از اخراج كومي ازسوي ترامپ درز پيدا و چند روز پس از خبر درز دادن اطلاعات محرمانه درباره داعش به سرگئي لاوروف، وزير خارجه روسيه، توجه‌هاي بيشتري را به دولت ترامپ جلب كرد. دخالت دولت در تحقيقات فدرال كاملا ممنوع است. اين تحولات نه تنها شاخص‌هاي دلار و بورس را كاهشي كرد، بلكه خريد طلا به‌عنوان سرمايه امن را به شدت افزايش داد. اونس در اين روز با 7 دلار رشد به قيمت 1237 دلار رسيد.رشد 7 دلاري اونس در روز سه‌شنبه عمدتا ناشي از افت شديد شاخص دلار بود. نقره نيز به‌دليل مشابه در اين روز رشد كرد. شناسايي سود و پايان موقعيت فروش معامله‌گران طلا هم در اين روز يار فلز زرد بود. پايگاه اينترنتي كيتكو در گزارش جمع‌بندي خود در روز سه‌شنبه نوشت:‌ «جبهه ژئوپليتيك نسبتا آرام است كه به نفع بورس‌ها و به ضرر طلا است، با اين همه، هر لحظه احتمال گسترش تحولات تازه وجود دارد.» بهاي نفت خام روز سه‌شنبه تغيير چنداني نداشت تا طلا اثر چنداني از بازار انرژي نگيرد.
 
روند عالي
اونس روزهاي دوشنبه و سه‌شنبه رشد قيمت را تجربه كرد، اما روز چهارشنبه روز جهشي بسيار قابل‌توجه بود. اونس در سومين روز كاري هفته با 24 دلار جهش به بهاي 1261 دلار رسيد. طلا در اين روز هم كاملا تحت تاثير تنش‌هاي وابسته به كاخ‌سفيد بود. اين اخبار، خريد طلا به‌عنوان سرمايه امن را به شدت افزايش داد و افت شاخص دلار هم كمك بيشتري را براي فلز زرد فراهم كرد. شاخص دلار كه سه‌شنبه تا عدد 10/ 98واحد افت كرده بود، چهارشنبه تا كف 6 ماهه 57/ 97واحد پايين آمد. در اين روز، بازارهاي سهام هم وضعيت خوبي نداشتند تا يار سومي هم براي طلا موجود باشد، اما كمك چهارمي نيز در اين روز براي طلا وجود داشت. در سومين روز كاري هفته، بهاي نفت خام به رشد خود ادامه داد. عبور طلا از ميانه كانال 1200 دلار باعث تقويت فني اونس شد، در حدي كه حتي افت روز پنج‌شنبه هم آسيب شديدي به چهره فلز زرد نزد.
 
تعديل يك روزه
روز پنج‌شنبه، تعديل روند بازار فلزهاي گرانبها و البته تعديل روند شاخص دلار، به ضرر طلا كار كرد تا اونس به زير مرز ميانه كانال بازگردد. اونس در اين روز به قيمت 1247 دلار رسيد. با وجود اين، اونس حتي در اين روز هم فاصله زياد خود را با مرز كانالي حفظ كرد. عقب‌نشيني اصلاحي از اوج 3 هفته‌اي، جاي تعجب نداشت، ولي خريد طلا به‌عنوان سرمايه امن ادامه يافت؛ چراكه رئيس‌جمهوري آمريكا با دردسري بسيار جدي روبه‌رو است كه ممكن است حتي به استيضاح او منجر شود. نشانه ادامه نگراني‌ها، افت بازارهاي سهام بود. معامله‌گران نگران اين هستند كه روند تنش‌ها چندماه به طول بينجامد و دست آخر هم ترامپ از رياست‌جمهوري عزل شود، اتفاقي كه پيامدهاي زيادي خواهد داشت و دست كم در كوتاه‌مدت، نااطميناني‌ها را افزايش خواهد داد.
بورس‌هاي ايالات‌متحده، پنج‌شنبه بدترين روز خود را از سپتامبر 2016 تجربه كردند. بسياري از ناظران بازار معتقدند دولت ترامپ فلج شده و قادر نيست برنامه‌هاي بلندپروازانه اقتصادي را پيش ببرد. با اين حال، شاخص دلار در چهارمين روز كاري هفته گذشته با رشدي اصلاحي به عدد 87/ 97 واحد رسيد. با آنكه رشد شاخص دلار، مانع طلا بود، ادامه رشد بهاي نفت خام باعث شد اونس فشار كمتري را تحمل كند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۳ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۱۱:۴۷

قيمت خريد اينترنتي نقره هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰.۱ درصد افزايش به بيش از ۱۲۶۹ دلار رسيده است. ادامه نگراني ها درباره بحران مالي و  بدهي يونان نيز موجب شده است تا ارزش يورو در برابر ساير ارزهاي معتبر بين المللي تحت فشار بيشتري قرار گيردقيمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰.۱ درصد افزايش به بيش از ۱۲۶۹ دلار رسيده است. ادامه نگراني ها درباره بحران مالي و بدهي يونان نيز موجب شده است تا ارزش يورو در برابر ساير ارزهاي معتبر بين المللي تحت فشار بيشتري قرار گيردكاهش شاخص سهام در بازارهاي بين المللي، افت ارزش دلار و تشديد نگراني هاي سياسي تاثير زيادي بر ادامه روند صعودي قيمت جهاني طلا داشته است.
بر اساس اين گزارش قيمت هر اونس طلا امروز سه شنبه با ۰.۱ درصد افزايش به بيش از ۱۲۶۹ دلار رسيده است. ادامه نگراني ها درباره بحران مالي و  بدهي يونان نيز موجب شده است تا ارزش يورو در برابر ساير ارزهاي معتبر بين المللي تحت فشار بيشتري قرار گيرد.
در حالي كه مذاكرات بين يونان و نهادهاي بين المللي براي اعطاي كمك هاي مالي جديد ادامه دارد، بحران بدهي آتن سرمايه گذاران بين المللي را به شدت نگران كرده است.
در حالي كه انتخابات سراسري آلمان و هلند در پيش است، متئو رنتسي نخست وزير سابق ايتاليا نيز خواستار برگزاري انتخابات زودهنگام اين كشور همزمان با انتخابات آلمان شده است.
انتخابات سراسري بريتانيا نيز قرار است ۸ ژوئن برگزار شود، نظرسنجي ها نشان مي دهد كه پس از وقوع حمله تروريستي اخير به كنسرت شهر منچستر احتمال پيروزي قاطع محافظه كاران به رهبري ترزا مي نخست وزير به شدت كاهش يافته است.
در حالي كه ترزا مي گفته است كه اگر با مقام هاي اتحاديه اروپا براي خروج از اين بلوك اقتصادي و سياسي به توافق نهايي دست پيدا نكند، بدون توافق  بريتانيا را از اتحاديه اروپا خارج خواهد كرد ولي جرمي كوربين رهبر حزب كارگر تاكيد كرده است كه در صورت پيروزي در انتخابات ژوئن، قطعا مي تواند به توافقنامه اي براي برگزيت دست يابد. در حالي كه حزب محافظه كار بريتانيا در نظرسنجي هاي اوليه پيشتازي دو رقمي نسبت به حزب كارگر داشت، اين رقم در تازه ترين نظرسنجي ها به ۶ درصد كاهش يافته است.
ماريو دراگي رئيس بانك مركزي اروپا نيز در تازه ترين اظهارات خود تاكيد كرد: رشد اقتصادي منطقه يورو احتمالا بهبود خواهد يافت ولي نرخ تورم همچنان دورتر از اهداف ما خواهد بود و به همين علت اقتصاد اروپا همچنان به سياست هاي محرك پولي نياز دارد.
وزير دارايي يونان نيز تاكيد كرده است كه وزراي دارايي منطقه يورو بايد در نشست آتي خود به توافق نهايي براي حل و فصل بحران بدهي اين كشور و بازگشت آتن به بازارهاي بين المللي اوراق قرضه دست يابند.
به نظر مي رسد قيمت طلا در كوتاه مدت تحت تاثير نشست ژوئن بانك مركزي آمريكا قرار خواهد داشت. در حالي كه گمانه زني هاي زيادي نسبت به افزايش نرخ بهره در اين نشست وجود دارد، امارهاي متناقضي درباره اوضاع اقتصادي آمريكا منتشر مي شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۵ دى ۱۳۹۶ ساعت: ۰۱:۴۰:۰۸

خريد اينترنتي نقره

بر اساس اين گزارش قيمت طلا در روزهاي اخير با كاهش زيادي روبرو شده و نزديك به پايين ترين سطح در 4 ماه اخير رسيده است.به نقل از پايگاه اينترنتي كيتكو نيوز، تحليلگران بانك آمريكايي مريل لينچ بر اين باورند كه طلا هنوز مي تواند در شش ماه دوم امسال در بازارهاي بين المللي درخشش خيره كننده اي داشته باشد و با افزايش چشمگيري روبرو شود.بر اساس اين گزارش قيمت طلا در روزهاي اخير با كاهش زيادي روبرو شده و نزديك به پايين ترين سطح در 4 ماه اخير رسيده است.بانك مريل لينچ در تازه ترين گزارش خود پيش بيني كرده است كه قيمت هر اونس طلا تا پايان امسال به بيش از 1400 دلار خواهد رسيد. نگراني هاي مربوط به رشد اقتصادي جهان مي تواند تاثير زيادي بر افزايش قيمت طلا تا پايان امسال داشته باشد.تحليلگران مريل لينچ بر اين باورند كه ادامه روند نزولي نرخ تورم در اقتصاد آمريكا مي تواند مانع بزرگي براي افزايش نرخ بهره فدرال رزرو تا پايان امسال باشد و شايد اين مساله موجب شود تا مقام هاي فدرال رزرو از افزايش مجدد نرخ بهره تا پايان امسال خودداري كنند.متن مذاكرات نشست اخير فدرال رزرو آمريكا نشان مي دهد كه مقام هاي بانك مركزي آمريكا اختلاف نظر زيادي درباره تاثيرات نرخ تورم بر نرخ بهره طي ماه هاي آينده دارند.پيش بيني مريل لينچ نشان مي دهد كه قيمت طلا تا پايان امسال 14 درصد بيشتر از سطح فعلي خواهد بود.به نوشته طلا،تحليلگران اين بانك افزودند: نگراني هاي مربوط به نوسانات شديد بازار سهام مي تواند عامل مهم و موثر ديگري براي افزايش قيمت جهاني طلا طي ماه هاي آينده باشد. به نظر مي رسد بازار طلا و فلزات گرانبها بهترين جايگزين براي سرمايه گذاري در بازار سهام طي ماه هاي آينده خواهد بود.توصيه كارشناسان اقتصادي مريل لينچ به سرمايه گذاران بين المللي اين است كه سهم طلا در سبد سرمايه گذاري را افزايش دهند. در حالي كه نظرسنجي ها نشان مي دهد احتمال افزايش نرخ بهره فدرال رزرو آمريكا تا پايان امسال به بيش از 50 درصد رسيده، به نظر مي رسد كاهش نرخ تورم مي تواند هرگونه افزايش نرخ بهره آمريكا را غير منطقي جلوه دهد.در جالي كه كارشناسان اقتصادي مريل لينچ نسبت به افزايش قيمت طلا تا پايان امسال كاملا اميدوار هستند ولي اين مساله در مورد نقره اصلا وجود ندارد. پيش بيني مي شود كاهش تقاضا طي ماه هاي آينده موجب افت قيمت جهاني نقره خواهد شد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]