خرید بک لینک
تور دبی
خرید توتون توتون
خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۴۱:۱۹

اعتراض خريد اينترنتي نقره طلافروشان سنندج به نرخ ماليات بر ارزش‌افزودهماليات بر ارزش‌افزوده «ماليات غيرمستقيمي» است كه مصرف‌كننده (خريدار) آن را به همراه بهاي خريد اجناس و خدمات مي‌پردازد و دريافت‌كننده (فروشنده) موظف است مقدار ماليات دريافتي را به خزانه دولت واريز كند.ماليات بر ارزش‌افزوده «ماليات غيرمستقيمي» است كه مصرف‌كننده (خريدار) آن را به همراه بهاي خريد اجناس و خدمات مي‌پردازد و دريافت‌كننده (فروشنده) موظف است مقدار ماليات دريافتي را به خزانه دولت واريز كند.قانون ماليات بر ارزش‌افزوده با اختيارات ناشي از ماده ۸۵ قانون اساسي جمهوري اسلامي ايران در ۵۳ ماده و ۴۷ تبصره در تاريخ ۱۷ ارديبهشت سال ۸۷ در كميسيون اقتصادي مجلس شوراي اسلامي تصويب‌شده است تا در مدت آزمايشي ۵ سال از تاريخ اول مهرماه ۸۷ به اجرا گذاشته شود.
 از ابتداي سال ۹۳ ميزان اين نوع از ماليات در ايران مجدداً افزايش و از ۶ درصد به ۸ درصد تغيير كرد و اين ميزان ماليات در سال ۹۴ هم افزايش و به ۹ درصد رسيد.
ماليات بر ارزش‌افزوده «ماليات غيرمستقيمي» است كه مصرف‌كننده (خريدار) آن را به همراه بهاي خريد اجناس و خدمات مي‌پردازد و دريافت‌كننده (فروشنده) موظف است مقدار ماليات دريافتي را به خزانه دولت واريز كند.
در ميان اصناف مختلف صنف طلافروشان همواره معترض به قانون ماليات بر ارزش‌افزوده بودند و طي سنوات اخير در برخي از شهرهاي كشور هم نسبت به نحوه اخذ اين نوع ماليات اعتراض كردند.
درصد ماليات بر ارزش‌افزوده از درصد سود طلا بيشتر است
يكي از طلافروشان سنندج در اين رابطه به خبرنگار مهر گفت: سال‌هاي ۹۰ تا ۹۳ علي‌رغم اينكه ما از مردم ماليات بر ارزش‌افزوده را اخذ نكرديم ولي مبلغي را هرسال در حدود سه ميليون تومان كه از سوي اداره كل ماليات براي ما تعيين كرده بودند، پرداخت كرديم.
وي عنوان كرد: نيمه دوم سال ۹۴ ابلاغ و دستور كتبي به تمامي طلافروشان سطح شهر در ارتباط با دريافت ماليات ارزش‌افزوده به ميزان ۹ درصد از خريداران، ارسال شد.وي اظهار داشت: نكته حائز اهميت اين است كه سود خالص تعيين‌شده براي ما هفت درصد اعلام‌شده ولي ماليات بر ارزش‌افزوده كه مي‌بايست ما از مردم بگيريم و به دولت بدهيم ۹ درصد تعيين‌شده است.
اين طلافروش سنندجي ادامه داد: طلافروشي سرمايه‌گذاري را انجام داده و افرادي را هم مشغول به كار كرده ولي سود او از ماليات بر ارزش‌افزوده كمتر است.
وي اظهار داشت: از سال ۹۴ اكثر ما طلافروشان از مشتريان ثابت خود ارزش‌افزوده دريافت نكرديم و از ديگر خريداران هم دو تا سه درصد را دريافت كرديم چراكه آن‌ها حاضر به پرداخت ۹ درصد نبوده و نيستند.
وي عنوان كرد: از ديگر اشكالاتي كه در ماليات بر ارزش‌افزوده وجود دارد اين است كه ميزان آن از كل مبلغ فروش طلا و نه‌فقط سود آن حساب مي‌شود.
اين طلافروش سنندجي اضافه كرد: اگر ۹ درصد ماليات ارزش‌افزوده از سود طلا حساب شود در هر گرم هزار تومان به قيمت طلا اضافه و از مردم گرفته مي‌شود ولي اداره كل ماليات اعلام كرده بايد از كل مبلغ اين ميزان حساب شود كه رقمي در حدود ۱۰ هزار تومان مي‌شود.
وي  با اشاره به اينكه وقتي‌كه طلا گرمي ۱۳۰ هزار تومان باشد بايد ۱۴۰ هزار تومان بابت يك گرم از مردم پول دريافت كنيم، افزود: اكثر مشتريان ما چون به‌عنوان سرمايه و فروش طلا در مواقع ضروري اقدام به خريد مي‌كنند مي‌دانند در صورت پرداخت ماليات ارزش‌افزوده به اين شيوه كنوني، در موقع فروش ضرر خواهند كرد لذا تمايلي به خريد نخواهند داشت.
وي اضافه كرد: خريداران تمايلي به پرداخت ماليات ارزش‌افزوده ندارند و ما هم اگر از آن‌ها دريافت كنيم ديگر اقدام به خريد نمي‌كنند و همين موجب كسادي بازار و درنتيجه بيكار شدن عده‌اي خواهد شد.
وي از سليقه‌اي عمل كردن اداره كل ماليات در تعيين ميزان ماليات ارزش‌افزوده انتقاد كرد و گفت: ۶ ماهه دوم سال ۹۴، ميزان ماليات ارزش‌افزوده كه براي مغازه ما كه يكي از كوچك‌ترين مغازه‌هاي خيابان امام است، ۳۶ ميليون تومان تعيين‌شده و براي مغازه‌اي كه سه برابر ما بوده و بي‌شك ميزان سرمايه و جنس آن‌هم بيشتر است، تنها ۵۰ ميليون تومان تعيين‌شده است.
اين طلافروش سنندجي ادامه داد: اگر ۹ درصد ماليات بر ارزش‌افزوده از كل طلا در سال ۹۵ اعلام شود درصورتي‌كه ما آن را از مردم دريافت نكرديم قطعاً بايد مغازه هايمان رو ببنديم و به دنبال شغل ديگري آن‌هم در اين شرايط بيكاري حاكم بر جامعه باشيم.
طلافروشان موظف به دريافت ۹ درصد ماليات بر ارزش‌افزوده از مردم هستند
مسئول روابط عمومي اداره كل ماليات استان كردستان هم در اين رابطه به خبرنگار مهر گفت: بر اساس قانون طلافروشان موظف هستند ۹ درصد ارزش‌افزوده را از مصرف‌كنندگان دريافت كنند.
زندكريمي بيان كرد: طلافروشان به‌عنوان واسطه ماليات بر ارزش‌افزوده را از مصرف‌كنندگان دريافت مي‌كنند بعد جمع آن را يك يا دو بار در سال به اداره كل ماليات پرداخت مي‌كنند.
وي اظهار داشت: اين مبلغ به امانت نزد طلافروشان است ولي متأسفانه آن‌ها اين مبلغ را به دولت پرداخت نمي‌كنند.
وي عنوان كرد: طلافروشان به زياد بودن مبلغ ماليات بر ارزش‌افزوده اعتراض كردند و اين در حالي است كه آن‌ها ارزش‌افزوده را از مردم دريافت كردند و بايد آن را به دولت پرداخت كنند.
مسئول روابط عمومي اداره كل ماليات استان كردستان ادامه داد: طلافروشان هرچقدر طلا را در طول سال فروختند ۹ درصد آن متعلق به دولت است و بايد پرداخت كنند.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۳۰ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۲:۵۲:۰۱

در ايران خريد اينترنتي نقره توليد طلاي ۱۴ عيار نداريمرييس اتحاديه طلا و جواهر با اشاره به اينكه طلاي 14 عيار در برخي از كشورها توليد و خريد و فروش و به رسميت شناخته مي‌شود، تصريح كرد: ممكن است كه مسافري از كشورهاي ديگر چنين طلايي را خريداري كرده و به طلافروشي در بازار تهران فروخته باشد اما به صورت عام فروش اين نوع طلا انجام نمي‌شود.رييس اتحاديه طلا و جواهر با اشاره به اينكه طلاي 14 عيار در برخي از كشورها توليد و خريد و فروش و به رسميت شناخته مي‌شود، تصريح كرد: ممكن است كه مسافري از كشورهاي ديگر چنين طلايي را خريداري كرده و به طلافروشي در بازار تهران فروخته باشد اما به صورت عام فروش اين نوع طلا انجام نمي‌شود.محمد كشتي آراي درباره اخباري مبني بر فروش طلاي تقلبي و 14 عيار در بازار طلافروشان تهران گفت:‌ تمام طلاهايي كه در ايران توليد مي‌شود و به فروش مي‌رسند 18 عيار و به بالا است و توليد طلاي 14 عيار به هيچ عنوان انجام نمي‌شود.رييس اتحاديه طلا و جواهر با اشاره به اينكه طلاي 14 عيار در برخي از كشورها توليد و خريد و فروش و به رسميت شناخته مي‌شود، تصريح كرد: ممكن است كه مسافري از كشورهاي ديگر چنين طلايي را خريداري كرده و به طلافروشي در بازار تهران فروخته باشد اما به صورت عام فروش اين نوع طلا انجام نمي‌شود.به نوشته تسنيم،وي خاطرنشان كرد: سازمان استاندارد و بازرسين اتحاديه طلا و جواهر مرتبا نمونه برداري‌هايي از طلافروشي‌هاي سطح بازار و غيره انجام مي‌دهند و چنين مواردي وجود ندارد و تكذيب مي‌شود.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۴۶:۲۸

 قيمت خريد اينترنتي نقره جواهرات در سمت ركورد ۱۳۵۰ دلار در نظرسنجي طلاي هفتگي كيتكونيوز , هر دو مجموعه كارشناسان وال استريت و سرمايه گذاران پيش گويي كردند مراحل ارتقا ارزش طلا جواهرات در هفته سرازير ادامه خواهد يافت . در نظرسنجي طلاي هفتگي كيتكونيوز , هر دو مجموعه كارشناسان وال استريت و سرمايه گذاران پيش گويي كردند مراحل ارتقا ارزش طلا جواهرات در هفته سرازير ادامه خواهد يافت . در نظرسنجي طلاي هفتگي كيتكونيوز , هر دو تيم كارشناسان وال استريت و سرمايه گذاران پيش گويي كردند پروسه ارتقا ارزش طلا جواهرات در هفته روان ادامه خواهد يافت . 
طلا جواهرات روز آدينه پيرو نشر گزارش اشتغال ماهانه ايالات متحده كه ضعيف‌تر از حد توقع بود و به دورنماي ارتقا بيشتر نرخ‌هاي فايده در امسال لطمه زد , ارتقاء يافت و تا ركورد ۱۳۳۴ . ۵۰ دلار پيش رفت . 
وزارت عمل ايالات متحده اظهار كرد اقتصاد اين مرزو بوم ۱۵۶ هزار شغل در اوت ساخت كرده كه كمتر از ميزان مورد پيش گويي بود . آمار اشتغال ماه‌هاي ژوئن و ژوييه هم مورد باز بيني نزولي قرار گرفت . بعلاوه نرخ بيكاري از ۴ . ۳ درصد در ژوييه به ۴ . ۴ درصد در اوت ارتقاء يافت . 
در نظرسنجي كيتكونيوز از كارشناسان وال استريت , ۱۶ نفر كمپاني كردند كه از در ميان آن ها ۹ نفر يا اين كه ۵۶ درصد ارتقاء بها طلا جواهرات تا پايان هفته روان را پيش گويي كردند . در حالي كه ۳ نفر يا اين كه ۱۹ درصد كاهش ارزش طلا و جواهرات را پيش گويي كردند و ۴ نفر يا اين كه ۲۵ درصد هم نسبت به دورنماي ارزش طلا جواهرات در هفته روان نظري نداشتند . 
در نظرسنجي آنلاين كيتكونيوز از سرمايه‌ گذاران , ۱۱۹۶ نفر كمپاني كردند كه از في مابين آن ها ۶۹۴ نفر يا اين كه ۵۸ درصد ارتقا بها طلا و جواهرات و ۳۶۸ نفر يا اين كه ۳۱ درصد كاهش ارزش طلا جواهرات را پيش‌بيني كردند , در حالي كه ۱۳۴ نفر يا اين كه ۱۱ درصد نظري نداشتند . 
در نظرسنجي كيتكونيوز براي هفته پيشين , ۷۳ درصد از كارشناسان وال استريت و ۴۸ درصد از سرمايه‌ گذاران ارتقا ارزش طلا جواهرات را پيش گويي كرده بودند كه پيش‌بيني صحت بود . هر اونس طلا جواهرات براي تحويل در دسامبر در معاملات روز آدينه بازار ايالات متحده نهايي توشه ۸ . ۲۰ دلار يا اين كه ۰ . ۶ درصد ارتقاء نشان بخشيد و در ۱۳۳۰ . ۴۰ دلار بسته شد . اين فلز گران بها براي كل هفته ۲ . ۵ درصد پرورش بها داشت و بيش تر از ۴ درصد پرورش براي اوت ثبت كرد كه اصلي ترين پرورش ماهانه از ژانويه بود . 
از اولِ سال ۲۰۱۷ تا به امروز فارغ از درنظر به دست آوردن هفته پيشين , كارشناسان وال استريت ۲۱ توشه از ۳۳ توشه جهت تكان ارزش طلا جواهرات را به صحت پيش گويي كردند كه ميزان صدق پيش گويي آنان را به ۶۴ درصد ميرساند و صحت پيش گويي سرمايه گذاران با ۲۰ پيش گويي صحيح از ۳۲ پيش گويي , ۶۳ درصد بوده است . 
به گفته باب هابركورن , كارگزار ارشد كالا در كمپاني ( آر جي وي فيوچرز ( , اكنون كه طلا جواهرات عاقبت به بالاي ۱۳۰۰ دلار در هر اونس صعود كرده , كماكان اطراف براي ارتقاء بيشتر ارزش خواهد داشت . گزارش اشتغال احتمال يك بدور ديگر ارتقا نرخ‌هاي منفعت ايالات متحده در همين سال را ضعيف نموده است و تنش‌ها در ميان ايالات متحده و كره شمالي كماكان ادامه دارااست و ياري كرده طلا جواهرات در ۱۳۰۰ دلار كف ارزش پيدا نمايد . 
به گفته جورج گرو , مديركل كمپاني ( آر بي سي ولث منيجمنت ( , گزارش اشتغال ايالات متحده به نفع طلا جواهرات بوده و بدين فلز گران بها امداد مينمايد خريداران را جذب نمايد . 
البته آدريان دي , مديرعامل كمپاني رئيس بودجه آدريان دي بر اين اعتقاد و باور است كه طلا و جواهرات احتمالا در هفته سرازير مبتلا اصلاح بها شود با اينهمه اين اصلاح شديد و طولاني نخواهد بود . 
به گفته دن اسميت , تحليلگر كالا در آكسفورد اكونوميكس , موقعيت ژئوپليتيكي در شبه جزير كره , عشق و علاقه به خريد طلا و جواهرات را ارتقا داده و ضعيف شدن دلار از ارزش طلا و جواهرات حمايت نموده است . با اينهمه با دقت به ثبات تصوير كلان , او توقع دارد پرورش بها طلا و جواهرات محدود باشد و ارزش هر اونس اين فلز در سه ماهه چهارم به ۱۲۶۵ دلار و در سال آتي به ۱۲۷۰ دلار رسد . ولي لوك لايت , استراتژيست ارز در كمپاني ( پيكتت ولث منيجمنت ( توقع دارد به دليل تصميم بانك مركزي ايالات متحده براي دو به دور ارتقا نرخ‌ها و ضعيف شدن دلار , طلا جواهرات در سال ۲۰۱۸ كماكان بالاي ۱۳۰۰ دلار مي‌ماند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۷ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۳:۵۶:۱۹

بها طلا و جواهرات به ارتقا خويش ادامه اعطا كرد به نقل از خبرگزاري شين هوا , در پايان معاملات روز گذشته , آدينه , فعال‌ترين قرارداد طلا جواهرات براي تحويل در ماه دسامبر با ۸ . ۲۰ دلار يا اين كه ۰ . ۶۲ درصد ارتقا در بها ۱ . ۳۳۰ . ۴۰ دلار براي هر اونس بسته شد . به گزارش خبرگزاري شين هوا , در پايان معاملات روز گذشته , آدينه , فعال‌ترين قرارداد طلا و جواهرات براي تحويل در ماه دسامبر با ۸ . ۲۰ دلار يا اين كه ۰ . ۶۲ درصد ارتقا در بها ۱ . ۳۳۰ . ۴۰ دلار براي هر اونس بسته شد . به گزارش خبرگزاري شين هوا , در پايان معاملات روز قبل , آدينه , فعال‌ترين قرارداد طلا جواهرات براي تحويل در ماه دسامبر با ۸ . ۲۰ دلار يا اين كه ۰ . ۶۲ درصد ارتقا در بها ۱ . ۳۳۰ . ۴۰ دلار براي هر اونس بسته شد . خريد اينترنتي نقره
اداره عمل ايالات متحده روز گذشته گزارش بخشيد كه كل شغل ها غيركشاورزي در ماه آگوست ۱۵۶ هزار شغل ارتقا داشته است . اين بدان معناست كه رويش شغل ها به ميزان پيش‌بيني شده ۱۷۰ هزار شغل نرسيده است كه‌اين توان فدرال رزرو را براي ارتقاء دوباره نرخ منفعت در آخرها همين سال , به مشاجره مي كشد . 
اين نگراني سبب شد شاخص دلار نيز سقوط نمايد و به ۹۲ . ۱۸ رسد . اين شاخص قيمت دلار را درمقابل سبدي از ارزهاي اساسي مي‌سنجد و هنگامي دلار سقوط مي كند , شاخص طلا جواهرات ارتقا مي يابد . 
پاره اي آنگاه هنگامي سرمايه‌گذاران دريافتند كه‌اين داده‌ها تاثير چنداني بر چشم‌انداز ارتقاء نرخ سود دلار نخواهد گذاشت , شاخص دلار با پاره اي ارتقاء به ۹۲ . ۸۱ رسيد و شاخص طلا جواهرات يه خرده از سود خويش را از كف داد .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۵ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۵:۲۳:۵۹

خريد اينترنتي نقره

فزايش ارزش طلا و جواهرات و ين در اثر تست كره شمالي با عكس العمل بازارهاي حوزه‌ به كره‌شمالي و بالا رفتن تقاضا براي سرمايه‌گذاري‌هاي امن , قيمت‌هاي طلا جواهرات و ين بالا رفت . با عكس العمل بازارهاي حيطه به كره‌شمالي و بالا رفتن تقاضا براي سرمايه‌گذاري‌هاي امن , قيمت‌هاي طلا و جواهرات و ين بالا رفت . با برخورد بازارهاي حوزه‌ به كره‌شمالي و بالا رفتن تقاضا براي سرمايه‌گذاري‌هاي امن , قيمت‌هاي طلا و جواهرات و ين بالا رفت . 
دلار مقابل پول ژاپن ۰ . ۵ درصد افت داشت و برابر با ۱۰۹ . ۷۱ ين شد . 
فرانك سوئيس نيز كه در زمان‌هاي نامعين بودن وضع و اوضاع تحت عنوان سرمايه امن تلقي مي گردد , از نرخ ۰ . ۹۶۵ فرانك دربرابر يك دلار روز آدينه , روز جاري ارتقا يافت و به نرخ ۰ . ۹۶۰۷ فرانك دربرابر دلار رسيد . 
شاخص طلا جواهرات , اسپات‌گلد بعداز اين كه روز جاري به ارزش ۱۳۳۶ . ۷۹ دلار براي هر اونس ارتقاء يافت كه بيشترين ركورد ۱۱ ماه اخير است در ارزش ۱۳۳۳ . ۳۱ دلار ثبت شد . بها بسته شده قبل طلا و جواهرات حدود ۱۳۲۴ دلار بود .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۲۲:۰۷

فلز طلا خريد اينترنتي نقره به عنوان يك سرمايه ملي و پشتوانه اقتصادي كشور مطرح مي‌باشدGold(طلا) از اسم گوتيك Gult گرفته‌ شده‌است. اين فلز از قديمي‌ترين فلزات شناخته ‌شده است كه مورد استفاده قرارگرفته است، زيرا به سادگي شكل‌پذير مي‌باشد. هندي‌ها اولين بار در كتاب مقدسشان(4000 سال قبل از ميلاد مسيح) به طلا اشاره كرده‌اند. قديمي‌ترين معدن طلا(4000 سال قبل از ميلاد مسيح) در بين‌النهرين، در خاورميانه و مربوط به سومريان بوده‌است. يافته‌ها نشان مي‌دهد بين سال‌هاي2654 تا 2685 قبل از ميلاد در آبيدوس(Abydos) و نگده(Nagada) مصر، زرگري مرسوم بوده‌است. اين زمان به پيش از تاريخ استفاده از نقره برمي‌گردد. در اين زمان استفاده از طلا در جواهرسازي و تزئينات، بجز براي فرعونيان، خانواده آن‌ها، كاهنين و مقامات بلند پايه ممنوع بود. براساس اطلاعات محلي در مصر، طلا براي اولين بار در نيل آبي و معادن خاص گزارش شده كه به سال 2200 قبل از ميلاد برمي‌گردد(O.Medenbach,H.Wilk1986). در يونان باستان سكه‌هاي طلا در سده‌هاي هفتم و هشتم پيش از ميلاد رايج بوده است و در ارمنستان استفاده از سكه‌هاي طلا در سده اول پيش از ميلاد شروع شد.در زبان پارسي باستان كلمه "زرنه" و در زبان پهلوي كلمه "زر" معرف طلا بود. ايرانيان از حروف A.U.R به عنوان نشانه طلا استفاده مي‌كردند كه از كلمه لاتين Aurum به معني طلوع گرفته شده است. اسلاوها، ژرمن‌ها و فنلاندي‌ها از حروف G.Z.O.L به‌عنوان نشانه طلا استفاده مي‌كردند. روس‌ها كلمه Zoloto را براي اين منظور به ‌كار مي‌بردند. در علم كيمياگري، خورشيد نشانه طلا بود و در علم شيمي Au معرف طلا مي‌باشدطلا فلزي گرانبها است كه در زبان هاي فارسي به زر، فرانسه به OR ، انگليسي به GOLD ، آلماني به GOLD ، ايتاليايي به ORO و عربي به ذهب معروف است.زر از جمله فلزاتي است كه از زمان هاي باستان مورد استفاده ي بشر قرار گرفته است.باستان شناسان عقيده دارند كه در ايران طلا از هزاره ي سوم قبل از ميلاد مورد استفاده قرار گرفته و از آن اشياء زينتي درست مي كرده اند.قسمتي ازاين اشياء در حفريات باستان شناسي به دست آمده است.در ايران معادن طلا و نقره هم يافت مي شود كه در قديم در آنها كار مي كرده اند. شاه عباس هم خواست آنها را استخراج كند اما چون خرجش بيشتر از دخلش بود از آن منصرف شد.

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۰:۱۷:۰۰


پودرهاي شستشو همراه با آب داغ هر دسته چربي و كثافات را از روي محل كارپاك كرده و قضيه مساعدي آماده مينمايد . پس از اتمام شستشو با چربي گيرها آنرا با آب شهر آب ميكشيم . براي از بردن لك انگشت دست و بقيه چربي هائي كه در كناره عمل احتمالا باشد توسط واني مشتمل بر 30 گرم سيانور پتاسيم يا اين كه سديم ( NACN يا اين كه KCN ) در يك ليتر آب مقطر و در ولتاژي بين 12 - 10 ولت به بازه حداكثر يك دقيقه انجام مي­گردد . قابل ذكر است كه قطب منفي را به كاتد يا اين كه قطعه متبوع وصل مي‌كنيم . شستشوي دوبار با آب شهر كه سبب ساز بهبود كيفيت فعاليت خواهد شد . ليزگيري : فعاليت ليزگيري براي اين خواسته قطعه را دوراني مشتمل بر يك ليتر آب مقطر 100 يا اين كه يك جام اسيد سولفوريك غليظ ( H­2SO4 ) قرار مي دهند . شستشو با آب مقطر تراز بعدي هست . آبكاري ( توضيح بعداً داده خواهد شد ) . شستشو بي نقص با آب شهر . كم آب كردن كه معمولاً از خاك اره استفاده ميشود . خاك اره در كيفيت كم آب شدن تأثير بسزايي داراست و شايسته ترين گونه خاك اره درخت شمشاد كه گرم شده ميباشد . تشكيل دادن وان آبكاري : استفاده از وانهاي استيل سواي پوشش موجب تجزيه تدريجي سيانور شده و كيفيت الكتروليت را تغيير و تحول ميدهد لذا واجب است از وانهاي شيشه­اي از مدل پيركس - فايبر گلاس و يا اين كه وان فلزي با پوشش P . V . C استفاده نمود . در شرايطي‌كه كه غير از وان استيل چيز ديگري دردست نباشد مي توان از دو قطعه ورقه استيل كه از وان عايق شده باشد استفاده نمود . شيوه تهيه و تنظيم الكتروليت : مورد ها موردنياز عبارتند از : - آب مقطر - يك گرم طلاي عيار 9/999 - 3گرم ئيدروژن - 3 گرم كربنات سديم يا اين كه پتاسيم - 5 گرم سيانور سديم يا اين كه پتاسيم - يك جام تيز آب سلطاني - ( HNO3­ ) يك جام جوهر نمك ( HCL ) 8 ) يك چهارم جام محلول آمونياك يا اين كه ( NH­4OH )

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۹:۳۴:۳۳

دستبند نقره
از آنجائيكه كشور ايـران از لـحاظ جغرافيايي بر روي كمربند معدني دنيا قـرار داراست و از ذخائــر عظيم فلـزات وكاني هاي گرانبها برخــوردار است . بنابر اين از نقـطه لحاظ تاريــخي همين مورد موجبـات بسط علم وصنعت فلــز كاري از ايـــران به سايــر منــاطق جهــان رافراهم ساخته , بطوري كــه ساكنين مصر , بابل , هندوجيحون باتمام پيشرفتهايي كه در عصر خويش داشتند نتوانستند در اين زمينه بر ايرانيان پيشي بگيرند . از آنجائيكه كشور ايـران از لـحاظ جغرافيايي بر روي كمربند معدني دنيا قـرار داراست و از ذخائــر عظيم فلـزات وكاني هاي گران بها برخــوردار است . بنابر اين از نقـطه حيث تاريــخي همين مورد موجبـات توسعه علم وصنعت فلــز كاري از ايـــران به سايــر منــاطق جهــان رافراهم ساخته , بطوري كــه ساكنين مصر , بابل , هندوجيحون باتمام پيشرفتهايي كه در عصر خويش داشتند نتوانستند در اين زمينه بر ايرانيان پيشي بگيرند . از آنجائيكه كشور ايـران از لـحاظ جغرافيايي بر روي كمربند معدني عالم قـرار داراست و از ذخائــر عظيم فلـزات وكاني هاي ارزشمند برخــوردار است . بنابر اين از نقـطه لحاظ تاريــخي همين زمينه موجبـات توسعه علم وصنعت فلز كاري از ايـــران به سايــر منــاطق جهــان رافراهم ساخته , بطوري كــه ساكنين مصر , بابل , هندوجيحون باتمام پيشرفتهايي كه در عصر خويش داشتند نتوانستند در اين باره بر ايرانيان پيشي بگيرند . صنعت طلا جواهرات و جواهر و ساخت وتوليد زيور آلات و مصنوعات فلزات قيمتي ايـران درين ارتباط سرآمد كشورهاي عالم است . اثر ها هنري زياد با ارزش وگرانبها ئي كه امروزه مــوزه هاي داراي اعتبار داخلي وخارجي ومجموعه هاي محرمانه كلكسيونر هاي داراي اسم و رسم جهان رادر سراسر دنيا كلكسيونر هاي مشهور جهان رادر سراسر دنيا زينت بخشيده است بيان‌كننده اين حقيقت هست كه طلا جواهرات و جواهرسازان اهل ايران در ادوار گوناگون تاريخي چه پيش از اسلام و چه سپس در ساختن شي ها , دكوري وزيور آلات گران بها از مهارت خارق الـعاده اي برخوردار بوده اند وامروزه هر تماشاچي اي كه آن‌ها در موزه هاي مشهور بين المللي مشاهده مي نمايد خلاقيت وتوانمندي حيرت برانگيزسازندگان اهل ايران اين شي ءها راتحسين مي كند . مجسمه مشــهور بز بالـدار ليوان طلاي افسـانه معاش , استكان طلاي مارليك ودهها اثر تاريخي ديگر اصيل ترين سندها تـاريخ فرهنگي وهنري صنعتگران اهل ايران در گذر گاه زمان وكارنامه براق پيشينيان ما بشمار مي روند . همـچنين بايستي اشاره كرد كه در عصر هخــامنشيان براي اولين دفعه در دنيا سكه طلا و جواهرات به وسيله داريــوش كبير در ايــران ضرب شويد كه به آن داريــك گفته مي گردد . در عصر ساسانيان هم مصرف طـلا در ايــران زياد بود . براساس متن هاي مورخين سرشناسي مثل ويل دورانت , گيرشمن , شاردن وديگران در ادوار متعدد تاريخي فعـاليتهاي توليدي اينترنت ـازرگاني مصنوعات طلا و جواهرات و جـواهـر و سنگــها ومــواد طــبيعي قيمتي رونق فـراواني داشته است وطبقه احاطه وثروتمندان جامعـه عموما از وسـايل واشياء زينتي گرانبهائي كه از طلا جواهرات وجواهرات تشكيل شده بود استفاده ميكردند . ازشكوه وعظمت دست‌ساز هاي هنري ايـرانيان در روزگاران هخــامنشي وساساني هرچه گفته شود كم است . پادشاهان اين سلسله نظـير هرمز نخستين , خسرو دوم چنان بـه ساخت زيور آلات اشرافي وبويژه تاج وتخت پادشاهي اعتنا داشتند كه حيرت مـورخين را برانگيختـه است . تئوفيلاكتوس تاريخ بيزانسي وثعالبي تاريخ عرب در وصف تاج وتخت پادشاهان مذكور مـطالبي نگاشته اند واعتراف كرده اند كه طلا جواهرات وجواهر سازان ايــراني در عصر خويش همواره شـهره آفــاق بـوده اند .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۸ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۰۸:۴۲:۱۷

خريد اينترنتي نقره
سكه فصل بهار آزادي يكي مسكوكات طلاي رسمي در كشور‌ايران است , كه جايگزين سكه‌هاي طلاي پهلوي شده است . سكه فصل بهار آزادي يك كدام از مسكوكات طلاي رسمي در كشور‌ايران است , كه جايگزين سكه‌هاي طلاي پهلوي شده است . سكه فصل بهار آزادي يكي مسكوكات طلاي رسمي در ايران است , كه جايگزين سكه‌هاي طلاي پهلوي شده است . از سال ۱۳۵۸ تا به امروز , به مناسبت و يادبود فصل بهار برد انقلاب اسلامي , اشكال سكه‌هاي فصل بهار آزادي در دو طرح گوناگون , و در قطع‌هاي متعدد ضرب شده‌اند . عيار طلاي اين سكه‌ها - از جمله طرح دير باز و نو - ۹۰۰ در هزار است . معمولاً هر سال ضرابخانه بانك مركزي كشور ايران , سكه‌ها را ضرب كرده , و از روش بانك‌هاي استدلال يا اين كه صرافي‌هاي مجاز , به بازار عرضه مي كند . اين سكه‌ها به طور خرد يا اين كه بخش اعظم , و به بها روز , خريد و فروش ميشوند . سكه فصل بهار آزادي , تحت عنوان كادو , مهريه تزويج , عيدي پرسنل دولت , و هم براي سرمايه‌گذاري و پس‌انداز مورد استفاده قرار مي گيرد . گونه هاي سكه فصل بهار آزادي • از ديد صورت - سكه‌ها در دو مدل «طرح قديم» و «طرح نو ( امامي ) » مي باشند . • از حيث انقطاع - اين سكه‌ها در اشكال «ربع» , «نيم» , «يك» يا اين كه «تمام» , «دو و نيم» , و «پنچ» فصل بهار آزادي جان دار مي باشند . تاريخچه سكه فصل بهار آزادي بعد از انقلاب اسلامي كشور‌ايران , به سفارش وزارت كارها اقتصادي و بودجه و با تأييد و فرمان در آغاز وزير دولت موقت , به مناسبت و يادبود اوليه فصل بهار موفقيت انقلاب اسلامي , اذن ضرب اشكال مسكوك طلا و جواهرات بنام «بهار آزادي» صادر شد . از آن زمان تا به امروز , سكه‌هاي فصل بهار آزادي با دو طرح گوناگون ضرب شده‌اند : از سال ۱۳۵۸ تا ۱۳۷۰ ( طرح دير باز ) يك روي اين سكه مزين بنام علي بن ابيطالب بود ( به سه توشه تكرار «علي» به خط معقلي دكوري در باطن يك شش ضلعي , و قيد عبارت «بانك ملي ايران» در زير آن ) و بر روي ديگر آن تصوير ضريح امام رضا به همراه عبارت «نخستين فصل بهار آزادي» و مورخ ۱۳۵۸ منقوش بود . از آن پس تا سال ۱۳۷۰ , گونه هاي سكه‌هاي فصل بهار آزادي با همين طرح ايجاد ميشد . از سال ۱۳۷۰ تا به امروز ( طرح نو ) با اعتنا به ماده ۵ ضابطه شيوه نگهداري اثرها و ياد سيد روح‌الله خميني[ بانك مركزي كشور ايران مكلف شد كه تصوير بنيان‌گذار نظام كشور‌ايران را بر يك طرف سكه‌هاي فصل بهار آزادي به گونه‌اي دلخواه نقش نمايد . از اينرو , بنابر سفارش بانك مركزي و موافقت وزارت اموراقتصادي و ميزان دارايي و به نسبت دادن بند ۲ ضابطه تصحيح ضابطه ضرب مسكوك طلا جواهرات , هيئت وزيران در گرد‌همايي تاريخ ۱۳۷۰/۳/۱۹ ( راجع به تغيير تحول طرح سكه يك فصل بهار آزادي ) چنين ثبت كرد : بانك مركزي ايران مجاز است به مناسبت دو‌مين سالگرد ارتحال حضرت امام خميني ( قدس سره ) سكه يادبود يك فصل بهار آزادي را با خصوصيات پايين و طبق نمونه‌اي كه در ارگان سر گروهي جمهوري مراقبت مي شود ضرب كند : 1 . عيار طلا جواهرات : ۹۰۰ در هزار ; 2 . وزن سكه : ۸/۱۳۵۹۸ گرم ; 3 . قطر سكه : ۲۲ ميليمتر ; 4 . يك روي سكه مزين به تصوير حضرت امام ( قدس سره ) و قيد سال ضرب ( ۱۳۷۰ ) در پايين تصوير ; 5 . يك روي سكه تصوير ضريح حضرت امام رضا عليه‌السلام و قيد عبارت «بانك مركزي جمهوري اسلامي ايران» بر بالاي تصوير و عبارت «بهار آزادي» . مصوبه مذكور جهت اجرا به بانك مركزي جمهوري اسلام جمهوري اسلامي ايران بيان شد . به اين ترتيب , در دو‌مين سال فوت رهبر كشور‌ايران , طرح سكه تمام فصل بهار آزادي تغيير‌و تحول كرد و از آن پس ( سال ۱۳۷۰ به بعد از آن ) سكه‌ها مبتني بر آن مصوبه ضرب مي گردند . گفتني است طرح سكه‌هاي با قطع‌هاي ربع و نيم , همانند كهن است . در ميزان عيار طلاي سكه‌هاي طرح دير باز و طرح نو , هيچ تفاوتي نيست و صرفا اختلاف اين دو در طول ضربشان است , زيرا ديگر بانك مركزي مبادرت به ضرب سكه طرح ديرباز نميكند ; اين مسأله موجب خصوصيت خاص اين سكه و ارتقاء بها آن شده و گرنه در ميزان طلاي به عمل رفته كوچكترين تفاوتي نيست . معمولاً در هر سال , گونه هاي مسكوك فصل بهار آزادي مبني بر مجوزي كه بانك مركزي داراست , در ضرابخانه اين بانك ساخت مي شود . طبق آمار اعلام‌شده در سال ۱۳۸۶ , تا به امروز ۴۰ ميليون قطعه سكه فصل بهار آزادي در حين دهه‌هاي اخير در مرز و بوم ضرب شده است . صادر شدن مسكوك طلا و جواهرات از مملكت به هر نحوي ممنوع است , مگر به وسيله بانك مركزي كشور ايران .

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت: ۱۱:۳۱:۱۳

 . اين مطبلي است كه نياز به توضيح بيشتري ندارد البته گزاف نيست در‌صورتي‌كه بگوئيم كه طلا و جواهرات در دوران ما چه بسا از پول نيز خوب تر است . دلائل مختلفي را براي اين دستور مي توان خاطرنشان كرد خريد اينترنتي نقره اعم از اين كه طلا جواهرات را جامعه ها نمي توانند مثل اسكناس چاپ كرده و از قيمت آن بكاهند . استدلال ديگر آن حجم عظيم بدهي هاي مرز و بوم هاي بزرگ ( ايالات متحده اصلي ترين بدهكار دنيا است ) و مخفي كاري هاي اين جوامع با استفاده از قرارداد هاي مالي پيچيده است كه بر قيمت حقيقي وواقعي ارز اين سرزمين ها موءثر است و ما توان و داده ها كافي براي آگاهي از چنين مسائلي نداريم در حالي كه طلا جواهرات از چنين بازي هاي مالي مبرا است . احتمال دارد بتوان بيان كرد كه طلا و جواهرات صرفا ( پول سلامت ( عالم است . - طلا و جواهرات جانشين لايق دلار آمريكاست . دلار ايالات متحده اثبات نموده است كه پول قابل اعتمادي نيست و در اكنون تلف كردن شرايط خويش تحت عنوان ذخيره ارزي كليدي در دنيا است . دلار هاي جديدي كه چاپ مي‌شوند صرف پرداخت بدهي هاي نجومي ايالات متحده و التيام كسري عظيم ميزان دارايي و مرحله واردات و صادرات و بقيه كسري هاي همگاني و سري ديگر اين مطرح ترين اقتصاد مواجه با مشكلات عديده عالم مي‌شوند . همين مقاله سبب افت توان خريد پول ( يك كدام از آن ها دلار ايالات متحده ) شده كه برهان ديگري براي برتري طلا جواهرات بر پول و بخصوص دلار ايالات متحده است . وقتي كه مي گفتند ( دلار ايالات متحده به خير و خوبي طلا و جواهرات است ( سپري شده‌است . گذشته از سال 1971 بها دلار بر طبق واحد وزن طلا جواهرات بود كه به آن ( نظام استاندارد طلا جواهرات ( مي گفتند . زير اين نظام , دلار و طلا و جواهرات با نسبت ثابتي قابل تبديل به يكديگر بودند . البته اين نظام در آگوست 1971 پايان يافت . در شرايطي كه با به عبارتي نظام به قيمت دلار بنگريم , از آن مورخ تا كنون دلار بيشتراز 90 % توان خريد خويش را از دست داده است . با اين حال دلار هنوز تحت عنوان متداولترين ارز داد و ستد مي گردد . علت اين فرمان نيز به عبارتي نيروهائي مي‌باشند كه سعي بر برگرداندن ذهن ها همگاني از بها طلا و جواهرات دارا هستند . تبليغات فدرال رزرو ايالات متحده به نفع دلار و بر ضد طلا و جواهرات با انگيزه نجات دلار و و معذفي آن تحت عنوان يك ارز قابل اعتماد است . در فيض مي بايست اظهار كرد كه خلاف هنگامي كه نظام استاندارد طلا جواهرات بر دلار حاكم بود و اين دو عملا يكي بودند , روز جاري حريف يكديگر محسوب مي‌شوند . در حقيقت طلا جواهرات وسيع ترين حريف دلار است . اين دو بر رمز مشتريان خويش كه سرمايه شان را به يك كدام از اين دو فرم حفظ مي نمايند با نيز رقابت مي نمايند و اين تقاضا براي طلا و جواهرات و دلار است كه نرخ تبديل اين دو به يكديگر يا اين كه به عبارتي چيزي كه ما ( بها طلا جواهرات ( مي ناميم را انتخاب مي نمايد . ارتقا گاه به گاه نرخ فايده دلار هم با انگيزه جذابتر كردن آن براي سرمايه گزار و تقويت آن در رقابت با طلا و جواهرات است . اما اعتنا نمائيد كه‌اين ( نرخ سود حقيقي و واقعي ( است كه اهميت داراست . نرخ استفاده حقيقي وواقعي يك پول بعداز محاسبه تورم ( از قيمت افتادن آن ) و اعمال اين تعديل بر نرخ سود به دست مي‌آيد . براي مثال در صورتيكه نرخ منفعت يك پول 15 % در سال باشد و نرخ تورم 20 % در اين‌حالت با مراقبت سرمايه خويش به فرم اين ارز , خير صرفا سود نكرده بلكه قسمتي از سرمايه خويش را نيز از دست داده ايد! صحت دارد كه در پايان سال 15 % به پولتان بيشتر شده ( كه احتمال دارد اين سود را ماهانه اخذ كرده و خرج نموده ايد ) اما قيمت و اقتدار خريد مبلغي كه در بانك گذارده ايد 20 % كمتر شده‌است كه از سود اخذ شده بزرگتر است . در زماني كه فدرال رزرو نرخ سود دلار را به هر استدلال اثبات نگه ميدارد و يا اين كه آنرا كاهش مي‌دهد , توقع پرورش ارزش طلا و جواهرات را داشته باشيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

[ ۱ ][ ۲ ]