ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
ملاك تشخيص قاچاق يا غيرقاچاق بودن كالاها ي خارجي تجاري موجود در قلمرو گمرك چيست؟ خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۰۸:۰۹:۵۶

[caption id="attachment_3607" align="aligncenter" width="800"]تشخيص قاچاق | كالاي قاچاق | بازرگاني ترخيص كارا | ترخيص كالا تجاري | قوانين واردات كالا تشخيص قاچاق | كالاي قاچاق | بازرگاني ترخيص كارا | ترخيص كالا تجاري | قوانين واردات كالا[/caption]

ملاك تشخيص قاچاق يا غيرقاچاق بودن كالاها ي خارجي تجاري موجود در قلمرو گمرك چيست؟

امروزه با مكانيزه شدن گمركات كشور و با استفاده از دستگاه هاي ايكس ري در گمركات مبارزه با قاچاق كالا به شدت افزايش يافته و مرزهاي ورودي كشور براي قاچاقچيان تنگ تر گشته است. اما گاهي ممكن است كالايي به صورت قانوني وارد مبادي گمركي كشور شده باشد ولي در گمرك به دلايل مختلف مانند اشتباهات اظهار كننده يا ترخيص كار گمركي يا اشتباهات موجود در مدارك اظهار كالا ، كالاي تجاري وارده از سوي گمرك به عنوان كالاي قاچاق تلقي شود كه در در اين مطلب شزكت بازگاني ترخيص كارا سعي دارد راهنمايي هايي براي تشخيص قاچاق يا غيرقاچاق بودن كالا هاي خارجي تجاري موجود در قلمرو گمرك را بيان كنيم. و به واردكنندگاني كه كالاي آن ها در گمرك به عنوان كالاي قاچاق ضبط شده است راه حل هاي قانوني ارائه كنيم.

در زير بعضي از موارد را به طور كامل شرح ميدهيم:

گزينه ۱: فقدان يا وجود «اسناد مثبته گمركي» ملاك معتبري براي تلقي يا رفع ظن قاچاق است.

(مدلول ماده ۱۱۷ قانون گمرك)

۱ / ۱- دوم

اسناد مثبته گمركي (موضوع ماده ۱۱۷ قانون گمرك) عمدتا عبارتند از:

- اسناد وصول (پروانه گمركي، پته، قبض درآمد و قبض سپرده).

- قبض خريد كالاي متروكه ، ضبطي قطعيت يافته و بلاصاحب.

۱ / ۲- دوم

اسناد مثبته گمركي خصوصا «پروانه هاي گمركي»، يا «پته گمركي، معرف واردات كالا يا صادرات كالا به قلمرو گمركي يا از قلمرو گمركي به صورت رسمي و انجام تشريفات گمركي است.

۱ / ۳- دوم

ارايه قبض درآمد يا قبض سپرده هرچند در آنها شماره، تاريخ و گمرك محل صدور پروانه قيد مي شود، به تنهايي يا به عبارت ديگر بدون ارايه پروانه گمركي براي رفع ظن قاچاق كفايت نمي كند.

۱ / ۴ - دوم

بايد توجه داشت كه كالاي تجاري فاقد پروانه گمركي يا هر نوع گواهي كه صدور پروانه گمركي را براي آن كالا تأييد مي كند، ممكن است به عنوان قاچاق گمركي تلقي و علاوه بر ضبط، دارنده آن را با پيامدهاي ناشي از جرم قاچاق روبه رو گرداند.

 

۱ / ۵- دوم

هرگز از راه هاي غيرمعمول اقدام به تحويل و نگهداري كالاي تجاري كه پروانه گمركي ندارد يا به طور كلي فاقد «اسناد مثبته گمركي» مي باشد، ننماييد. زيرا اين قبيل كالا ممكن است به عنوان قاچاق تلقي شود.

منطبق با بند «الف» ماده ۱۱۳ قانون گمرك

۱ / ۶- دوم

"اسناد مثبته گمركي" در مورد وارداتي كه با انجام فرآيند تشريفات گمركي از گمرك ترخيص شده است، همان «پروانه گمركي» است كه "برگ سبز" نيز خوانده مي شود.

(ماده ۱۱۷ قانون گمرك)

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و وارداتترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

۱ / ۷- دوم

اگر پروانه گمركي از بين رفته باشد، صاحب سند ميتواند از گمرك درخواست كند تا گواهينامه حاكي از مدلول سند به او تسليم شود.

(ماده ۱۵۳ قانون گمرك)

۱ / ۸ - دوم

صدور المثني يا رونوشت يا تصوير گواهي شده از اسناد وصول و ترخيص كالا به طور مطلق ممنوع مي باشد، ولي صدور گواهي نامه حاكي از مدلول سند امكان پذير است.

(مدلول ماده ۱۵۳ قانون گمرك)

۱ / ۹- دوم

اسناد وصول در گمرك عبارتند از: پروانه گمركي، پته، قبض درآمد و قبض سپرده .

۱ / ۱۰- دوم

"گواهينامه مدلول سند" به وسيله گمرك خانه اي كه كالا از آنجا ترخيص شده صادر مي شود و دلالت دارد بر اينكه كالا با انجام تشريفات گمركي قطعي ترخيص شده است.

۱ / ۱۱- دوم

منظور از كالاي خارجي آن است كه هنگام ورود به قلمرو گمركي براي ترخيص از گمرك اظهار مي شود يا كالايي است كه قبلا به عنوان واردات موقت اجازه ورود پيدا كرده و در پايان مهلت ورود موقت براي خروج از قلمرو گمركي به گمرك اظهار مي شود. كالاهاي خارجي كه به عنوان واردات كالا قطعي از گمرك مرخص شده، به عنوان كالاي داخلي تلقي مي شود. (بند «ط» ماده ۱ قانون گمرك)

۱ / ۱۲- دوم

قلمرو گمركي  يك اصطلاح بين المللي است كه به موجب قانون گمرك به آن قسمت از قلمرو كشور گفته مي شود كه در آن قانون امور گمركي اعمال مي شود، يعني همه سرزمين، آب هاي سرزميني، فضاي هوايي كشور غيراز مناطق آزاد يا بنادر آزاد.

شركت ترخيص كارا به عنوان شركت بازرگاني واردات و صادرات با استفاده از ترخيص كاران و حق العمل كار گمركي – كارگزار گمرك – خبره كه در گمركات مختلف كشور مشغول به فعاليت هستند با ارائه خدمات خود به شركت هاي واردات و صادرات و شركت هاي توليدي و بازرگاني در زمينه ي خدمات بازرگاني و امور ترخيص كالا از گمرك و تشريفات گمركي ياري رسانده و در كم ترين زمان كالاها و محموله هاي مختلف را از گمرك ترخيص مي نمايند. همچنين با ارائه مشاوره بازرگاني در زمينه ي صادرات و واردات به تجار آگاهي هاي لازم را داده تا روند واردات به نحو احسنت و بدون مشكل صورت گيرد.

 
موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]