خرید بک لینک
تور دبی
خرید توتون توتون
هر آنچه بايد درباره نقره بدانيم خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۴۸:۴۴

نقره ، اين فلز درخشان و جالب به رنگ سفيد، يك عدد از فلزات با ارزش به شمار مي رود و بيشترين كاربرد آن هم ناشي از قابليت هاي آن از گزاره رسانايي بالا،جلا دار٬شكل پذير و نرم و چكش خوار بودن آن مي باشد . 
بيشترين مصرف نقره در سال هاي اخير در صنعت و آن گاه ساخت جواهرات و اثاثيه دكوري بوده است، علاوه بر اين كه شمش ها و سكه هاي نقره به عنوان سرمايه گذاري به كار مي مراحل . 
خواص فلز نقره نقره داراي درخشندگي استثنايي است! توان منعكس شدن نور اين فلز مضاعف بالا ميباشد . به همين عامل نيز از آن در ساخت آينه، تلسكوپ، ميكروسكوپ، و سلول‌هاي شمسي به كارگيري مي‌شود . نقره‌ي پرداخت شده، ۹۵ درصد شعاع‌هاي قابل رويت نور و روشنايي را رفلكس مي‌دهد . 

ست و نيم ست
آلياژهاي نقره نقره را مي بضاعت با هر درصدي با طلا و جواهرات تركيب كرد،نقره با نيكل تركيب گرديده و يك آلياژسفيد رنگ زيبا به وجود مي آورد كه به نقره آلماني مشهور است .به طور خلاصه: نقره با تمام فلزهاي به اصطلاح نجيب مثل پالاديوم،پلاتينيوم نيكل،مس و طلا جواهرات قابل ادغام شدن است . 
تست تشخيص نقره اصل شيوه تشخيص زيورآلات نقره اي و پلاتيني نقره استرلينگ يا نقره 925 چيست؟ نقره استرلينگ آلياژي از نقره مي‌باشد كه ۹۲۵ در هزار از نقره و ۷۵ واحد از فلزي ديگر (معمولاً مس) تشكيل ميگردد . نقره استرلينگ نقره استاندارد جواهرسازي است و بيشتر زيورآلات نقره با اين آلياژ ساخت ميگردند . 
نقره ۹۲۵- لوكس گلامور عدد حك شده نقره ۹۲۵- لوكس گلامور نقره خالص دوچندان نرم هست و براي ساخت زيورآلات و ظروف مناسب نيست از اين رو با اضافه كردن مس هم مقاومت آن ارتقا يافته و نيز چكش‌خوري آن بيشتر مي شود . البته از هر فلزي مي‌توان براي اين خواسته به كار گيري كرد ولي قرن‌ها تجربه نقره‌سازي نشان داده كه شايسته ترين فلز هم پا نقره مس مي‌باشد كه علاوه بر افزايش سختي و ماندگاري آن، رنگ نقره را تغيير و تحول نمي‌دهد . 
نقره استرلينگ در جواهرسازي براي ارتقا درخشندگي معمولاً با لايه ظرافت از نقره ۹۹۹ عيار روكش مي‌شود، گاهي نيز از روكش روديم يا اين كه طلا و جواهرات استعمال ميشود . 
نقره سياه قلم سياه خودكار يك شيوه ي تزييني و آلياژي از تركيب نقره، مس و سرب آميخته با گوگرد مي باشد كه عموماً بر روي تراز فلزات نقره وطلاي كنده كاري شده براي توليد سايه واضح كاربرد داشته است . 
سياه مداد هنر و روشي ديدني در صنعت جواهرسازي محسوب مي شود . در اين راه و روش ، رنگ مشكي (نوعي خاص) را تهيه و تنظيم نموده و آن را بر روي ركاب جواهرات طرح مي زنند . از اين راه و روش معمولا به مراد واضح تر شدن پباده سازي و ارتقا زيبايي فريم (ركاب) جواهرات به كار گيري مي شود . اين هنر در قبل به ويژه عصر ي قاجار بوسيله ارامنه ي تبريز و اصفهان در حكاكي روي نقره موضوع به كارگيري قرار مي گرفته است . 

موضوع:
برچسب‌ها: ست و نيم ست،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]