خرید بک لینک
تور دبی
خرید توتون توتون
انواع آبكاري نقره را بشناسيم خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۰۶:۱۳

فلز نقره به رنگ سفيد متمايل به خاكستري بوده و ظاهري براق و چشم نواز دارااست و قسمتي از فلزات ارزشمند طبقه بندي مي شود . نقره ي خالص اندكي مشقت بار خيس از طلا بوده و سپس از طلا دو‌مين فلز از حيث اقتدار چكش خواري و مفتول شوندگي مي باشد و از اين رو فلزي از هر لحاظ محبوب براي صنعت زيورآلات مي باشد . زيورآلات نقره در رنگهاي مختلفي همچون نقره اي، طلايي و رزگلد ساخت مي شوند و اين تفاوت رنگ ناشي از تفاوت در دسته آبكاري نقره مي باشد . در مقاله ها قبل توضيحات مفصلي براي آشنايي با نقره ارائه كرديم و در اين مطلب از لوكس گلامور قصد داريم تا با گونه هاي آبكاري نقره آشنا گرديده و آن‌ها را از لحاظ مقاومت رنگ و زيبايي با يكديگر مقايسه كنيم . با ما يار باشيد . 

ست و نيم ست نقره
چرا زيورآلات نقره را آبكاري مي كنند؟ فلز نقره در تيم فلزات محجوب قرار دارااست و در اين گروه قسمتي از فلزات برخورد پذير طبقه بندي مي شود، با اين درحال حاضر خوشبختانه در مقايسه با ساير عناصر داراي رتبه واكنش پذيري بالايي نمي باشد و بطور نمونه همچون آهن به سرعت اكسيد نميشود . فلز نقره با گوگرد و هيدروژن سولفيد عكس العمل داده و منجر توليد لايه اي كدر و تيره بر روي نقره مي شود (اين تيرگي هيچگونه عيب و نقصي براي نقره توليد نمي‌كند و قابل بازگشت است) . براي پرهيز از اين فرايند عموما زيورآلات و ظروف نقره را آبكاري مي نمايند تا علاوه بر مقاومت بيشتر در برابر اكسيد شدن، شفاف خيس و زيبا تر به چشم بيايند . 
آبكاري طلايي زيورآلات نقره در بعضي زيورآلات نقره ب مراد زيبايي و درخشندگي و ايجاد رنگ ارگانيك طلا جواهرات بر روي آن ها آبكاري طلا جواهرات انجام مي گردد . اين روكش مخلوط طلا جواهرات با يك فلز ديگر بوده و به رخ يك لايه با ضخامتي استاندارد بر روي زيوآلات نقره كشيده مي شود . در حالتي كه زيورآلات نقره به رنگ نقره اي داريد و مي خواهيد آن ها را به رنگ طلايي درآوريد،روكش آب طلا جواهرات آيتم اي مطلوب براي زيورآلات شما مي باشد . 
زيورآلات نقره با جلوه ي چشمگير روديوم فلزي فراوان گرانبهاست در آبكاري زيورآلات لايه ي نازكي از آن جلوه اي زياد چشمگير براي زيورآلات به ارمغان مي آورد و همينطور مقاومت زيورآلات نقره در برابر خوردگي و ساييدگي را ارتقاء مي دهد . نقره‎ي استرلينگ با روكش روديوم كه با اسم آب طلاي سفيد نيز آوازه دارد، شايسته ترين گونه نقره‎ي به فعاليت رفته در زيورآلات است . از آن جا كه زيورآلات ساخته گرديده از طلاي سپيد هم با روكش روديوم پوشانده مي‎شوند، نقره با رو كش روديوم از حيث جلوه و جلاي ظاهري با طلاي سپيد تشابه مضاعف زيادي داراست . 
زيورآلات نقره به رنگ طلايي بخريم يا نقره اي؟ فلز نقره به خودي خويش داراي رنگ نقره اي مي باشد . عيار استاندارد نقره كه در ايجاد زيورآلات استفاده مي شود عيار ۹۲۵ مي باشد كه به نقره استرلينگ معروف هست . مراد از اين عدد ۹۲۵ آنست كه ۹۲ .۵٪ فلز به كار رفته در توليد آلياژ نقره مي باشد و از اين رو كليه خواص نقره با درصدي بالا در نقره استرلينگ به چشم مي‌خورد . زيورآلات نقره استرلينگ نيز ذاتا به رنگ نقره اي بوده و با روكش به رنگ طلايي در مي آيند و با عبور كرد زمان اين روكش از در ميان رفته و رنگ اصلي نقره نمايان مي شود . براين اساس در صورتيكه قصد خريد زيورآلاتي را داريد كه در تماس طولاني و بدون واسطه با پوست هستند، همچون انگشتر نقره ، بايستي بگوييم كه تداوم رنگي زيورآلات نقره اي به رنگ نقره در آنان عمده مي‌باشد ولي در تعيين زيورآلاتي همچون سرويس نقره، گردن آويز نقره، گوشواره نقره، ساعت نقره و دستبند نقره مي‌توانيد با خيال و خاطر راحتتري رنگ طلايي يا اين كه رزگلد آن ها ر انتخاب نماييد . 
آيا زيورآلات نقره سپس از كدر شدن غير قابل استفاده مي شوند؟ نخير! زيورآلات نقره به راحتي قابل آبكاري دوباره مي باشند و ميتوانيد با آبكاري آن ها را همانند روز نخستين درخشان و خوشگل كنيد . ضروري مي باشد جهت آبكاري زيورآلات خويش را به مركز ها داراي اعتبار بسپاريد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ست و نيم ست نقره،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]