ویزای تایوان
خدمات VFS در هروی سنتر
باربری تهران
در برقی اتوماتیک و کرکره
نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز تفال
خرید توتون توتون
تشک طبی
راه هاي پيش نهادي در واردات كالا تجاري براي واردكننده اي كه قادر به پرداخت نقدي و قطعي حقوق ورودي كالاي تجاري خود براي ترخيص كالا در گمرك كشور نباشد. خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت: ۱۰:۰۰:۳۳

[caption id="attachment_3639" align="aligncenter" width="620"]حقوق ورودي كالاي تجاري واردات كالا تجاري ترخيص كالا در گمرك كشور حقوق ورودي كالاي تجاري واردات كالا تجاري ترخيص كالا در گمرك كشور[/caption]

راه هاي پيش نهادي در واردات كالا تجاري براي واردكننده اي كه قادر به پرداخت نقدي و قطعي حقوق ورودي كالاي تجاري خود براي ترخيص كالا در گمرك كشور نباشد.

در اين مطلب سعي داريم راه ها و روش هاي  واردات كالا تجاري را براي واردكنندگاني كه قادر به پرداخت نقدي و قطعي حقوق ورودي كالاي تجاري خود نيستند و راه حل هاي قانوني جهت  ترخيص كالا از گمرك  را بيان كنيم. تا با استفاده از اين راه حل ها ترخيص كار ها بتوانند امور ترخيص را بهتر و سريع تر انجام دهند و در تشريفات گمركي دچار مشكل نشوند.

گزينه ۱: صاحب كالاي تجاري ( بخش خصوصي ) مي تواند از گمرك درخواست نمايد تا با اخذ تضمين، نسبت به ترخيص كالا در گمرك موافقت نمايند.

راه هاي پيش نهادي در واردات كالا تجاري

۱ / ۱

تضمين وسيله اي است ( وجه نقد، ضمانت نامه بانكي يا بيمه نامه معتبر ) كه به وسيله گمرك از صاحب كالا اخذ مي شود تا مطمئن شود كه ملزم به اجراي مقررات گمركي مي باشد. مثلا در مورد ترخيص كالا  ورودي قطعي براي اينكه حقوق ورودي متعلق را ظرف مدتي كه تعيين مي شود بپردازد يا در مورد واردات موقت و يا ترانزيت كالا به تعهدات خود در خروج مجدد كالا از قلمرو گمركي عمل نمايد. ( مدلول بند «ح» ماده ۱ و ماده ۶ قانون گمرك )

۱ / ۲

ميزان تضمين اخذ شده براي وصول حقوق ورودي كالا تجاري در مورد كالاهاي مجاز معادل حقوق ورودي متعلقه و براي ساير كالاها ( مشروط، غيرمجاز با ممنوع الورودي كه ممكن است در واردات موقت يا ترانزيت عنوان شوند. ) معادل حقوق ورودي متعلقه به علاوه نصف تا سه برابر ارزش كالا با تشخيص گمرك است.

۱ / ۳

گمرك مي تواند اجازه ترخيص كالاي موضوع واردات قطعي را با اخذ تضم ضمانت نامه بانكي بدهد. ولي هيچ الزامي در اين خصوص ندارد و تنها با توجه به شرايط و اوضاع و احوال تصميم مي گيرد. ( تصريح قيد "مي تواند" در ماده ۶ قانون گمرك )

۱ / ۴

مهلتي كه براي پرداخت حقوق ورودي كالا تجاري با اخذ تضمين تعيين مي شود حداكثر يك سال است. ( ماده ۶ قانون گمرك )

 

[av_icon_box position='top' boxed='' icon='1' font='entypo-fontello' title='شركت بازرگاني واردات و صادرات' link='manually,http://tarkhiskara.com/%d8%ae%d8%af%d9%85%d8%a7%d8%aa-%d8%a8%d8%a7%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%a7%d9%86%db%8c/' linktarget='_blank' linkelement='' font_color='' custom_title='' custom_content='' color='' custom_bg='' custom_font='' custom_border='']

خدمات بازرگاني ، ترخيص كالا و ثبت سفارش واردات كالا تخصص ماست

شركت ترخيص كالا و بازرگاني صادرات و واردات ” ترخيص كارا “در تمام حوزه هاي خدمات بازرگاني، واردات كالا ، صادرات، ترخيص كالا از گمرك و … به ارائه خدمات مي پردازد.

شما مي توانيد براي ثبت سفارش كالا از چين ،  واردات كالا از چين ، واردات از تركيه ، واردات از آلمان , واردات از ايتاليا  واردات از چين و از ساير كشور ها با ما تماس بگيريد.

براي تماس با كارشناسان شركت بازرگاني و ترخيص كارا مي توانيد از طريق شماره هاي زير اقدام فرماييد :

۰۲۱۲۲۶۳۹۵۷۹  – ۰۲۱۲۲۶۳۹۵۸۰

[/av_icon_box]

شرايط ترخيص كالا در گمرك كشور براي واردكننده اي كه قادر به پرداخت نقدي و قطعي حقوق ورودي كالاي تجاري خود نيست.

۱ / ۵

ترخيص كالا  بخش خصوصي با اخذ تضمين صرفا مربوط به « حقوق ورودي » است به شرحي كه در بند «د» ماده ۱ قانون گمرك تعريف شده است.

۱ / ۶

شرط ترخيص كالا از گمرك در مورد واردات قطعي به طور كلي علاوه بر انجام تشريفات گمركي، مجاز بودن كالا يا در صورت مشروط بودن، اخذ مجوز از وزارتخانه مربوطه است. بنابراين در محاسبه ميزان تضمين به همان «حقوق ورودي» اكتفا مي شود.

۱ / ۷

غير از كالاهاي مجاز براي ترخيص ساير كالاها ميزان تضمين معادل حقوق ورودي متعلق به كالا، به علاوه يك دوم تا سه برابر ارزش كالا مي باشد. (ماده ۱۰ قانون گمرك)

۱ / ۸

اگر ارزش كالاي ورودي را A و حقوق ورودي را X و تضمين را S فرض كنيم به ترتيب ميزان تضميني كه براي كالاهاي مجاز و ساير كالاها اخذ مي گردد عبارت خواهد بود از:

براي كالاي مجاز ... S= X

براي ساير كالاها ... A3 تا S = X + 0.5 A

9/1

اصولا كالاي ممنوع يا مشروطي كه براي آن اخذ مجوز ورود نشده قابل ترخيص به عنوان واردات قطعي نمي باشد، تنها ممكن است به عنوان واردات موقت يا ترانزيت تا جايي كه پذيرش آنها قانونا به وسيله گمرك مجاز باشد اظهار شوند. ترانزيت تا جايي كه پذيرش آن ها قانونا به وسيله گمرك مجاز باشد اظهار شوند. در اين صورت ميزان تضمين معادل مجموع حقوق ورودي و حداقل نصف تا سه برابر ارزش كالا خواهد بود.

واردات كالا تجاري و ترخيص آن از گمرك

۱ / ۱۰

پذيرش واردات كالا ممنوعه قانوني يا كالاهايي كه طبق موازين شرع مقدس اسلام ورود قطعي آنها به كشور (قلمرو گمركي) منع گرديده است، همچنين ترانزيت خارجي اين قبيل كالاها در اختيار گمرك نمي باشد و نياز به تصويب دولت در هر مورد دارد.

۱ / ۱۱

گمرك در مورد واردات موقت يا ترانزيت خارجي ممكن است به اخذ بيمه نامه معتبر به جاي تضمين بانكي يا وجه نقد بسنده نمايد.

 

شركت بازرگاني ترخيص كارا در اين مطلب مسائل قانوني را در خصوص واردات كالا تجاري و ترخيص كالا در گمرك را براي بازرگانان واردكنندگاني كه قادر به پرداخت نقدي و قطعي حقوق ورودي كالاي تجاري نيستند را بيان كرد. همچنين جهت دريافت اطلاعات بيش تر در زمينه واردات و صادرات كالا مي توانيد با اين شركت ارتباط برقرار كرده و با دريافت مشاوره بازرگاني از نتخصصين اين شركت مشكلات خود را بر طرف كرده و با دانش و اطلاعات بيش تري امور واردات كالا، صادرات كالا و ترخيص كالا از گمرك را انجام دهيد.

همچنين مي توانيد تمامي امور مربوط به تجارت خود را به دست متخصصين خبره و حق العمل كار ها و كارگزاران گمركي اين شركت سپرده و با اطمينان خاطر بيش تري تجارت و كسب و كار خود را مديريت نماييد.

 

موضوع:
برچسب‌ها: ،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]