خرید بک لینک
تور دبی
خرید توتون توتون
قدرت‌هاي جادويي و نمادين زيورآلات خريد اينترنتي نقره
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :نوزده
تاريخ: ۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت: ۰۶:۲۷:۵۵

بوميان ، قرن‌ ها پيش ، طبيعت را به خود حلقه‌ آويز مي‌كردند . آنها معتقـد بودند طبيعت ، تمام توان جادويي خود را در گل و برگ و چوب و سنگ ذخيره كرده و آنهايـي كه حلقه‌اي از گل يا اين كه نخ يا سنگ به دور گردن و كمر خويش مي‌آويزند ، اقتدار طبيعت را به بهاي اشاعه زيبايي ميخرند . تاريخ بشريـت از تاريخ زيورآلات انقطاع نمي باشد . گرايش بـه زيبايي و زيباتـر شدن هميشـه در همه جا وجود داشته . با ظهور او‌لين مدسازان ماقبل تاريخ ( نخستين انسان‌هايي كه به نظر آناتوميك مي‌توان آن ها را انسان مدرن ناميـد ) قدرت‌هاي جادويي و نمادين زيورآلات به سراپاي تاريخ بشريـت آويخته شد . 

ست و نيم ست نقره

هم اكنون نيز بعضا از مردم با اين اعتقاد و باور كه ارواح شرور از خانه و خانواده‌شان بدور مي شود ، علامت دلفين يا اسب تك‌شاخ را روي سنگ مي‌تراشند و بر راز در خانه‌شان نصب مي‌كنند . بـرخي مسيحيان براي دفع ارواح بد و خبيث، دوري از گناه ، حمايت در برابر انواع خطرها و عناد و نجات‌ زن آبستن حين زايمان، شمايل مسيح و حواريون را از طلا و كهربا مي سازند و روي ميز دعا مي گذارند . 
• مردها پيشگام‌ بودند 
گرچه امـروز اكثر اوقات دوست دار وسايل زينتي را خانم‌ها تشكيل مي‌دهـنـد اما هزاران سال پـيـش ، مردها بـودنـد كه براي اوليـن بار با برگ درختان ، موهايشان را زيـنـت ‌دادند . ۳ هزار سال پيش از به دنيا آمدن مسيح ، هنـرمنـدان مرزو بوم فـراعـنـه اولي كساني بـودنـد كه طلا را كشف كردنـد و چـون چكش‌خور نيكي داشت ، از آن براي فراعنه تاج و گردن‌ بند ساختند . 
۱۴۰۰ سال پيش از تولد مسيح، در يونان باستان ، مرواريدهاي قشنگ به شكل‌ گل و صدف و پروانه تراش خورد . هزار و ۱۰۰ سال آن گاه ، يعني دقيقا ۳۰۰ سال پيش از تولد مسيح ، يونانيان دست به ساخت زيورآلات يكسري رنگ زدند و در اين در ميان از زمـرد ، عقيق سرخ ، لعل كبـود و مرواريد استعمال كردند . آنان سنگ‌هاي رنگي ، شيشه و مينا را نيز در شغل هاي خود به فعاليت بردند . 
طلاي معـروف ايتاليا ۸ سال پيش از تولد مسيح به بازار آمد و از آن پس ، آوازه‌ي زيبايي آن طلاها سراسر جهان را پر كرد . در قرن ۱۳ ميلادي، استفاده از جواهرات در اروپاي باستان رايج شد و ميشد بـه وفـور لباس‌هاي اشرافي مملو از جواهرات را بـر تـن زنان مشاهده كرد . اين در حالي بـود كه در فرانسه، به بدن داشتنِ كمربند زينتي و جواهرات براي شهروندان ، ممنوع بـود . با آغاز رنسانس در قـرن ۱۴ و كشف راه‌هاي دريايـي و سرزميـن‌هاي جديـد در ايالات متحده و استخراج طلا و جواهرات ، به كار گيري از گردن‌بند و گوشواره و سنجاق جامه در طبقه تسلط متداول شد . در اين عصر، زيورآلات بـراي مراسم مذهبي استعمال ميشد و تنها تجار قـدرت خريـد آن را داشتند . البته كم‌كم جواهرات هم مانند تمام چيزهاي ديگر فراگير و متداول شد .پباده سازي جواهرات به فيس آن‌چه امروز مي‌شناسيم، از قرن ۱۶ مقدمه شد . تمام زيورآلاتي كه براي اوليـن توشه در ايتاليا و فـرانسه ساختـه شده هم‌ اكنـون در مـوزه هنـر لنـدن و لوور پـاريـس نگهداري مي شود . 


• جواهرات رمانتيك در قرن ۱۷ براي او‌لين توشه حلقـه ، انـگشتـر و زنـجيـر ساعت در فـرانسه ساختـه شد . همـزمان با انقلاب صنعتي در سال ۱۷۸۹ پباده سازي ، ايجاد و فروش جواهرات ممنوع شد و در حدود ۳ سال بعد از آن مجددا اشاعه پيـدا كرد . ابتدا شكوفايي جواهرات در اروپا را بايستي قرن ۱۹ دانست . وقتي ويكتوريا در سال ۱۸۳۷ ملكه‌ي انگلستان شد، جواهرات بيشتر حالتي احساسي يا اين كه ناسيوناليستي داشتند . با به ‌سلطنت ‌رسيـدن ملكه ويكتوريـا ، آمريكايي‌ها و انگليسي‌ها هم دست بـه ايجاد جـواهـرات زدند . 
• گول‌زنك‌هاي پرخريدار 
ايتاليايي‌ها خريداران حساس سنگ‌هاي ارزشمند و مرواريدهاي حساس شرقي بوده‌اند . تاجران ايتاليايي، جواهرات را بـه قيـمـت نازل از شرق مي‌خريـدنـد و بـه‌ گزاف بـه اروپاييان مي‌فـروخـتـنـد . در ميـان جواهرات، مرواريدهاي سفيد هند و كشور ايران قيمت بالايي داشت . ونيزي‌ها كم‌كم براي آن‌ كه فروش و سودشان را بالاتر ببرند به تامل افتادند كه سنگ‌هاي مصنوعي شبيه مرواريد بسازند و بـه بها پايـيـن‌تـر بـه مردمان عادي بـفـروشنـد و آخر و عاقبت ۱۳۰۰ سال پـيـش ، با ادغام كردن پـودر شيشه سفيد، سفيده تخم‌مرغ و ماده لزج حلزون ، مرواريد تصنعي و مصنوعي ساختند . 
• جواهرات مردگان جواهـرات مردگان با فـوت شاهـزاده آلبرت باب شد . جـواهـرات مـرده ، دربرگيرنده تمامي سنگ‌هاي گرانبهاي مشكي مي‌شد كه به چهره تاج روي رمز مرده قرار مي‌دادند . اطرافيان آن‌ها تا ماه‌ها از هيچ جواهري استعمال نمي‌كردند . 
• فانـتـزي ‌تـرها از سال ۱۹۶۰ بـه بـعـد ، طراحان جواهرات تصميم گرفتـنـد از راه ‌ها و طرح هاي سنتي كمي مسافت بگيـرنـد و فانـتـزي‌ تـر بـشونـد . اوليـن كسانـي كه مشتـاقـانه بـه سمـت ايـن جواهرات رفتند ، بازيگـران بنام هاليوود بودند كه سبب ساز شدند ايـن سبك از جواهر سازي در تمامي جهان رونـق پـيـدا كنـد . امروز هم مي‌توانيـد گونه هاي و اقسام اين جواهرات فانتزي را كه مخلوطي از طلاي زرد رنگ (طلا+ آلياژ برنز)، طلاي سفيد (طلا+ آلياژ نقره) و گونه هاي سنگ‌هاي قيمتي است، بيابيد . 

موضوع:
برچسب‌ها: ست و نيم ست،

نظرات (0)
ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :
[ ]